Teoman, Erdal Eren’in kuzeni mi?

Teoman, Erdal Eren’in kuzeni mi?

12 Eylül darbe döneminde yaşı büyütülerek 17 yaşında idam edilen Erdal Eren’in, rockçı Teoman’ın kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Teoman12 Eylül darbe döneminde yaşı büyütülerek 17 yaşında idam edilen Erdal Eren’in, rockçı Teoman’ın kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Milliyet’in haberi;

Teoman 12 Eylül’ü destekleyenlere salaklar dedi ortalık karıştı. Peki şarkıcının neden böyle sert çıktığını biliyor muydunuz?
Oysa Teoman’ın bu çıkışının bir nedeni vardı. Meğer Teoman’ın kuzeni 12 Eylül’de idam edilmiş.. İşin başka trajik tarafı ise ise kuzenin öldürdüğü iddia edilen kişi de Teoman’ın akrabası çıktı..
Bu ilginç bilgiyi Bugün yazarı Şebnem Özcan bugünkü köşesinde okurlarına duyurdu.
İşte o yazının bir bölümü
(…)
Erdal ErenHayatı dizilere, şarkılara ilham kaynağı olan Erdal Eren 1980 yılında korsan bir gösteri sırasında inzibat eri Zekeriya Önge’yi öldürdüğü gerekçesiyle idam edilmişti.
Erdal Eren 17 yaşındaydı.
Yaşı büyütüldü ve idam sehpasına çıktı.
Erdal, rockçı isyankâr Teoman’ın Giresun’dan akrabası oluyor.
Daha doğrusu kuzenlermiş!
(…)

Siniri bozuldu
Rock müziğin ünlü ismi Teoman, dün akşam NTV’de Elif Şafak ile konuk olduğu Banu Güven’in sunduğu “Huzur arıyoruz” programında Kenan Evren’i alkışlayan gençlere “salak” dedi
Programın bir bölümünde birçok ülke gezerek farklı insanları tanıma şansı yakaladığını anlatan Elif Şafak “Türkiye’nin çok farklı yerlerine gittim, farklı insanlarla edebiyat etkinliklerine katıldım. Gençler inanılmaz hakikaten. Üniversite öğrencileri, lise öğrencileri çok sorguluyorlar, çok düşünüyorlar” dedi.
Elif Şafak’ın lafını kesen Teoman “Öyle diyorsun ama Kenan Evren’i alkışlayanlar da üniversite öğrencileri” diye konuştu. Sinirlerinin bozulduğunu ifade eden Teoman sözlerine şöyle devam etti: “Kenan Evren ‘Şu an olsa aynı şeyleri yapardım’, dediği televizyon programında, o salakların hepsi (üniversite öğrencileri) alkışladı herifi… İnanamıyorum ya. Sinirlerim bozuldu, siz devam edin neyse.”
Teoman’ın tepki gösterdiği olay Mart 2006’da Milliyet yazarı Abbas Güçlü’nün Muğla Üniversitesi’nde sunduğu Kanal D’deki “Genç Bakış” isimli programında yaşanmıştı. Programa konuk olan Evren “İdam cezalarını imzalarken elim titremedi. 12 Eylül darbesini bugün olsa yine yapardım” demişti. Evren’in sözleri üzerine salonda büyük destek alkışı kopmuştu.

 • merve

  bu olaya göz yuman kenan evrenin yüzüne tükürmek isterdimm yazıkk

 • afife

  genç yaşlarında idam edildiler kınıyorumm
  evren konuşulacak mahluk bile değil.

 • özlem

  asıl ölmesi gereken kenan ewrendir

Haberler