“Top oyna ama 23 Nisan’ı kutlama”

“Top oyna ama 23 Nisan’ı kutlama”

23 Nisan Resepsiyonunun iptal edilmesine tepkiler devam ediyor.

23 Nisan Resepsiyonunun iptal edilmesine tepkiler devam ediyor.

Ünlü isimler iptal edilen 23 Nisan resepsiyonu ile ilgili tepkilerini gösterdi. Bu yıl TBMM’nin 96. kuruluş yıldönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ‘terör ve şehitler’ gerekçesiyle iptal edildi. Türk milleti için böylesi önemli bir kutlamanın iptal edilmesi sadece sokaktaki vatandaşın değil ünlü isimlerin de tepkisini çekti. Sözcü’nün haberine göre sosyal medya hesaplarından 23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesiyle ilgili paylaşımlarda bulunan isimler, özellikle son zamanlarda ortaya çıkan ve üzeri örtülmeye çalışan çocuklara tecavüz ve taciz iddiaları üzerinden yaptıkları paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı.

Ünlü oyuncu Berna Laçin Twitter hesabından paylaştığı mesajında “Çocuklar tecavüze uğrar, gencecik kızlar öldürülür, her gün şehit haberi gelir, düğünlere gidilir, top oynanır ama 23 Nisan yasaklıdır!
Bir tek 23 Nisan eğlence ve yasa saygısızlık olarak kabul ediliyor herhalde!!! Pes ki ne pes!” ifadelerini kullandı.

Metin Uca da “23 Nisan kutlamalarının iptali çok isabetli oldu sistematik ve yaygın çocuk tecavüzcüsü vakıfları koruyanların zaten kutlamaya yüzü yoktu” diyerek tepkisini dile getirdi.

Haberler