Uzak Doğu’nun Cennet Adası: Boracay

Uzak Doğu’nun Cennet Adası: Boracay

Bembeyaz kumsalları, turkuaz denizi, şahane gün batımı ve yemyeşil doğasıyla Boracay Adası sizi kendine aşık edecek. Hayallerinizdeki tatili Boracay’da yaşayın.

Boracay Hakkında

Filipinler’in toplam 7107 adası arasında en meşhur adası Boracay. Son yıllarda turizm sektöründe patlama yaşayan Boracay ile tatilinizi en doruk noktada yaşayabileceksiniz. Çok fazla değil bundan 40 yıl öncesine kadar sadece bir kaç köylünün balıkçılık ile uğraştığı bir adayken doğal güzelliklerinin keşfedilmesi sonucu tüm dünyanın ilgisi bu cennet adanın üzerine toplandı. Özellikle Rus ve Türk turistlerin her geçen yıl daha fazla ziyaret ettiği bu ada git gide kalabalıklaşıyor. Bembeyaz kumsallarıyla, turkuaz deniziyiyle, şahane gün batımıyla ve yemyeşil doğasıyla Boracay sizi kendine aşık edecek. özellikle eğlenmeyi seven çiftlere ve balayı tatili arayışı olanlara kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Boracay’da Vizesiz Tatilin Keyfini Çıkarın

boracay-adasii
Pasifik Okyanusu’nda, Filipinler’in Batı Visayas bölgesinde bulunan Boracay Adası’na giriş için vizeye gerek yok. Boracay Turları‘na katılarak tatilinizi veya balayınızı en güzel şekilde yaşayabilirsiniz

Boracay Adası’na Nasıl Gidilir? Kaç Saat Sürer?

boracay-adasi04

Türkiye’den direk Boracay Adası’na direkt uçuş bulunmamakla birlikte, Adaya ulaşmak için Filipinler’in başkenti Manila’ya ardından da Manila’dan ise hareket eden feribotlar ile Boracay Adası’na ulaşabilirsiniz. Dileresniz Maniladan bir saatlik uçuş ile Caticlan’a oradanda feribot ile Boracay Adası’na ulaşmanız mümkün. Boracay Turları aldığınız taktirde bu işlemlerin hepsini anlaşma yaptığınız seyahat acentesi ayarlıyor.

Boracay ile Türkiye arasındaki Saat Farkı Ne Kadar?

boracay-adasi-turlari
En meşhur Tropik Adalar ‘dan biri olan Boracay Adası (UTC+8) ile Türkiye (UTC+2) arasında 6 saat fark vardır.

Borocay Adası Gece Hayatı Nasıldır?

boracay-adasi copy
Borocay Adası‘nın gece hayatı dillere destan diyebiliriz. Hiç bitmeyen gece hayatıyla ünlü olan bu adanın gece kulüpleri ve barlarında eğlenebilir, sahilde düzenlenen dans gösterilerine katılabilir ve yerel müzik eşliğinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Dünyanın En Güzel Plajları Arasında Yer Alan: White Beach

white-beach
Dünya’nın en güzel plajları arasında sayılan White Beach, aynı zamanda Boracay’ın en turistik plajıdır. Uzun plaj Station 1, 2 ve 3 olmak üzere 3’e ayrılıyor. Station 1 otellerin bulunduğu ve diğer bölgelere göre daha sakin olan bölgedir. Station 2 gece kulüplerinin, elence mekanlarının ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı bölgedir. Station 3 ise plajın en güneyindedir bu bölge diğer bölgelere nazaran daha az gelişmiştir.

Beyaz Kumu ile Ünlü Puka Beach Sahillerine Bayılacaksınız

Puka Beach
Puka Beach, beyaz kumu ve turkuaz rengi suları ile kadanın en kuzeyinde bulunan ve doğallığını yıllardır korumuş bir sahildir. Adanın yerlileri sahillerden çıkan puka kabukları ile yaptıkları takıları burada satmaktadırlar. Ayrıca sahilde birkaç tane de küçük restoran bulunmaktadır.

Boracay’daki Sakin, Güzel ve Doğal Bir Yer: Baling Hai Beach

Baling Hai Beach
Sakin ve huzur dolu bir ortam olan Baling Hai Beach’te yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Koyun üst kısmında bulunan restoran ile sizlere mükemmel bir manzara sunuyor.

Boracay: The Bat Cave (Yarasa Mağarası)

The Bat Cave (Yarasa Mağarası)
Küçük meyve yarasalarının bulunduğu Yarasa Mağarası’na rehber eşliğinde uğrayabilirsiniz. Adanın batısında bulunan Mağaraya ziyaret ettikten sonra ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Mağarada yaşayan yarasaları görmek için bir el feneri almanız gerekecek.

Haberler