Van Erciş’te tecavüz skandalı!

Van Erciş’te tecavüz skandalı!

Van’ın Erciş İlçesi’nde aralarında zabıta ve güvenlik görevlilerinin de olduğu 14 kişi, 15 yaşındaki kız öğrenciye tecavüz ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı, zabıta tutuklanırken diğer şüpheliler serbest bırakıldı.

Van’ın Erciş İlçesi’nde aralarında zabıta ve güvenlik görevlilerinin de olduğu 14 kişi, 15 yaşındaki kız öğrenciye tecavüz ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı, zabıta tutuklanırken diğer şüpheliler serbest bırakıldı.

Erciş’te yolda bulunan bir ‘flash disk’teki görüntülerin emniyet yetkililerine verilmesi üzerine bir belediye zabıtasının, 15 yaşındaki kız öğrencinin zorla çektiği çıplak görüntülerini şantaj malzemesi olarak kullanarak tecavüz ettiği ve fuhuşa sürüklediği açığa çıktı. Olaya savcılık el koyup gizlilik kararı alırken, BDP’li Fatma Kurtulan konuyu Meclis’e taşıdı.

Radikal Gazetesi’nden Rıfat Başaran’ın haberine göre BDP’li Kurtulan, Erciş’teki tecavüz olayıyla ilgili Meclis araştırması istedi. Kurtulan’ın Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergenin gerekçesine göre; belediye zabıtası lisede okuyan 15 yaşındaki bir kızın zorla çıplak görüntülerini çekerek şantaj yaptı ve tecavüz etti. Kız öğrenci, ardından aralarında güvenlik görevlilerinin de bulunduğu 14 kişinin daha cinsel istismarına maruz kaldı.

Olay, bir vatandaşın zabıtanın kaybettiği görüntülerin kayıtlı olduğu ‘flash diski’ bularak polise teslim etmesiyle ortaya çıktı. Zabıta tutuklanırken, diğer zanlılar serbest bırakıldı. Ailesinden alınan mağdur çocuk, Van Valiliği tarafından çocuk yetiştirme kurumuna verildi.

Meclis’e verilen önergenin gerekçesinde zabıtanın mağdurenin eğitim gördüğü okulda folklor dersleri verdiği belirtilerek, “Kimi öğrenciler, zabıtanın okuldan başka kızları arabasına alıp gittiğini gördüklerini anlatmışlardır. Bu durumdan okul idaresinin de haberinin olduğuna dair iddialar var” denildi.

“Yakın zamanda, çocukların cinsel zorla istismara maruz kaldığı olaylar yaşanmıştır. Cinsel istismar iddiaları bütün boyutlarıyla incelenmemekte, savcılık soruşturmayı derinleştirmemekte, olayların vardığı boyutlar kamuoyundan gizlenmekte ve davalar aylarca ciddi bir araştırma yapılmadan devam etmektedir. Tecavüz suçu ile sorgulananlar ellerini kollarını sallayarak dolaşırken, soruşturmalar bir türlü sonlanmamaktadır.”

 • mehmet

  bu habere göre olayların 100/90 nı yalandır edindiğimbilgilere göre zorla kızı cekip arabasına sevişmiş sadece diğer 14 kişi diyebişeyde yoktur ailesi kızın kızlık raporunu cıkarmışlardır kız temiz ve masumdur

 • Tuba Önalan

  burada suçlu kişi zabıtadır böyle kişilerin yuznden bu yıl arkadslrımızn hepsi okuldn alındı bole insanklara idam cazası verılmemlı keske eskı devrdekı ilginetrde oln tecvz olyında idam cezasına carplıodu bu turkıyeded olsaydı yuz kızartcı işleri yaonlara bole cevz verlmelı kı millte ibret olsun birdhah bole şeyler ypmsnlar ayap beee lanet olsun oı adamamm aaaqa

 • Tuba Önalan

  Ben bu durma ahesn cok uzldum yazık ya ya vllhı yazk kızlar ayp odamn yaptgıda ayp bna ahıdm ne oldgnu çok ii biliom o adm gevrsn bnd e lütfen

 • murat

  alla be lasını versın

Haberler