Van’da Patlama

Van’da Patlama

Van’da, AK Parti İl Başkanlığı ile Valilik arasındaki alanda patlama meydana geldi, bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Van’da, AK Parti İl Başkanlığı ile Valilik arasındaki alanda patlama meydana geldi, Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Van’ın Beşyol mevkiinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Valilik ile Ak Parti il binası arasında meydana gelen patlamada yaralılar olduğu öğrenildi.

Patlama sonucu çevredeki iş yerleri ve evlerin camları kırıldı, Bölgeye çok sayıda ambulans, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlamada yaralananlar, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Ekipler, olay yerinde çıkan yangına müdahale ediyor.

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, olayla ilgili yaptığı açıklamada “Saldırıyla AK Parti binası ve onu koruyan polisler hedef alınmıştır. Şehidimiz yok, 11 yaralı diye haber aldım. Yaralıların durumu çok ciddi değil” dedi.

Yaralı sayısı artıyor

Van’da, AK Parti İl Binası önündeki polis noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 2’si ağır 27 kişi yaralandı. Van Emniyet Müdürü Suat Ekici, “AK Parti İl Binası önündeki polis noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 2’si ağır 27 kişi yaralandı.” bilgisini verdi.

Güncelleme :

Van Valiliği, AK Parti Van İl Başkanlığı önündeki polis noktası yakınına bölücü terör örgütü mensupları tarafından park edilen bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu 2’si polis memuru 46’sı sivil 48 kişinin yaralandığını açıkladı

Yaralılar, sağlık ekipleri, polisler ve vatandaşların yardımıyla kentteki hastanelere kaldırıldı. İnfilak eden bomba yüklü araçtaki yangın, ekiplerce söndürüldü.

Yayın yasağı getirildi

Radyo Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), Başbakanlığın yazısı ile Van’daki terör saldırısına ilişkin geçici yayın yasağı getirildi.

Haberler