En özel anlarıyla Venedik Karnavalı / Foto Galeri

En özel anlarıyla Venedik Karnavalı / Foto Galeri

Dünyanın en eski festivallerinden Venedik Karnavalı, tüm renkleriyle sürüyor. Karnaval birbirinden renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor.

Venedik Karnavalı / Foto GaleriDünyanın en eski festivallerinden Venedik Karnavalı, tüm renkleriyle sürüyor. Karnaval birbirinden renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor.

İtalya’nın Venedik kentinde her yıl düzenlenen Venedik Karnavalı, çeşitli kostümler giymiş figüranlar gondollarıyla Büyük Kanal ve Cannareggio kanalında geçiş yaptı. Figüranların geçit töreni, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgiyle izlendi. Etkinliği izlemeye gelenlerin kostüm ve makyajları ilgi odağı oldu.

Venedik Karnavalı’ndan birbirbirinden renkl görüntüler

[flagallery gid=241]

Kanalları ve gondol turlarıyla ünlü Venedik kentinde 2 hafta boyunca devam edecek festival süresince Venedik sokakları, farklı maskeler ve kostümlerle dolaşan insanlarla renklenecek. Karnaval kapsamında kent genelinde 117 farklı etkinlik düzenlenecek. Şehrin tarihi saraylarında balolar ve konserler düzenlenirken, Venedik’in simgesi kanallarda ise gondollarla geçit törenleri yapılacak.

Venedik Karnavalı video

Sanat yönetmenliğini modacı Marco Maccapani’nin üstlendiği bu yılki karnaval, sanat ve geleneklere adandı. binlerce kişinin geleneksel maske ve kostümlerle katıldığı karnavalda turistler ve kent sakinleri şehrin sokaklarında renkli görüntüler oluşturdu. Venedik Karnavalı, 9 Şubat’ta en güzel kostüm ve maske yarışmasının büyük finaliyle son bulacak.

Tıklayın Venedik Karnavalı heyecanını yerinde yaşayın

Haberler