Yeni Şafak ve Akit’e saldırı

Yeni Şafak ve Akit’e saldırı

Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerinin İstanbul’daki merkezlerine sabah erken saatlerde molotof kokteyli ve silahla saldırı düzenlendi. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Yeni Şafak

Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerinin İstanbul’daki merkezlerine sabah erken saatlerde molotof kokteyli ve silahla saldırı düzenlendi. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Anadolu Ajansı, Yeni Şafak’ın Bayrampaşa’da bulunan merkezi önüne gelen küçük bir grubun binanın girişine molotof kokteyli attığını, binaya pompalı tüfekle ateş edildiğini, girşite çıkan yangının güvenlik görevlilerince söndürüldüğünü belirtti.

Ajans, Yeni Akit gazetesini bünyesinde barındıran Akit Medya Grubu’nun Küçükçekmece’deki binası önüne gelen maskeli kişilerinse, otoparkta bulunan araçlara molotof kokteyli attığını ve binaya pompalı tüfekle ateş açtığını aktardı. İhlas Haber Ajansı, iki binaya da saçma isabet ettiğini bildirdi.
Ajanslar, olaylardan sonra polisin geniş çaplı arama başlattığını aktardı. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı, maddi hasar meydana geldi.

Haberler