Yunanistan’da Türklerin de akın ettiği yaz indirimleri başlıyor

Yunanistan’da Türklerin de akın ettiği yaz indirimleri başlıyor

Yunanistan genelinde ticaretin hareketliliği için her yaz sezonunda düzenlenen büyük indirimler önümüzdeki hafta başlıyor. Batı Trakya’daki Dedeağaç (Alexandroupoli) ve Gümülcine (Komotini) gibi şehirlerdeki indirimlere de Türkiye’ye yakınlığı nedeniyle Türkler büyük ilgi gösteriyor.

Dedeağaç (Alexandroupoli) çarşısı yaz indirimleri sezonuna ve beklenen büyük hareketliliğe hazır. Dedeağaç Ticaret Derneği 9 Temmuz’da başlayacak ve 31 Ağustos’ta sona erecek indirim sezonu öncesi, mağaza sahiplerini tüketicileri aldatmaya yönelik hareketlerden kaçınmaları konusunda uyardı. İndirimlerle ilgili tüketiciyi yanıltmaya yönelik hareketler tespit edildiğinde işletmelere en az 5 bin euro para cezası veriliyor. Bu arada büyük yaz indirimlerinin ilk pazar günü olan 15 Temmuz’da tüm mağazalara saat 11.00-14.00 arası çalışma izni de verildi.

Gümülcine’de (Komotini) de yaz indirimleri 9 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. 4177/2013 sayı ve tarihli kanun çerçevesinde önümüzdeki Pazartesi günü başlayacak olan yaz indirimleri 31 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek.

Gümülcine Ticaret Derneği yayınladığı açıklamayla üyelerini indirim sezonunda her şeyden önce indirimli ürünlerin eski ve indirimli fiyatlarını yazmaları konusunda uyardı.

Haberler