GündemManşetSağlık

2007’de de aynısı olmuştu! Adalet Bakanlığı’ndan AIDS dedikodusuna açıklama

Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada, sosyal medyada “Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından Halkımıza Uyarı” başlığıyla yer alan metnin uydurma olduğu bildirildi.

Bakanlık açıklamasında, “Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından Halkımıza Uyarı” başlığıyla AİDS ve bulaşıcı hastalıklara ilişkin metnin, sosyal medyada yer aldığı ve söz konusu metnin mail yoluyla da yayıldığı belirtildi.

Metnin sahte ve uydurma olduğunun vurgulandığı açıklamada, söz konusu bildiriyle kötü niyetli kişi ve kişilerce toplumun hassas bulunduğu sağlık alanına yönelik panik havası oluşturulmak istendiği ifade edildi.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın isminin kullanılarak, sahte metne inandırıcılık sağlanmasının amaçlandığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Aynı olay 2007 yılında da kötü niyetli kişi veya kişiler tarafından toplumda infiale yol açmak için sahnelenmiş olup, halkımıza ilgili metni dikkate almamasına ilişkin bir basın bildirisinde bulunulmuş ve ilgi ve ilgililer hakkında gerekli takibat yapılmıştır. Söz konusu metin ve içeriği tamamen uydurma olup, Adalet Bakanlığı Bilgi işlem Dairesi Başkanlığı ile kesinlikle ilişki ve ilgisi bulunmamaktadır.”

Açıklamada, söz konusu metni hazırlayanlar ve sosyal medyada yayanlar hakkında, savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı vurgulandı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı