GündemManşetPolitikaTürkiye

“2015 Abdullah Öcalan’ın özgürlük yılı olacak”

Ahmet Türk

Nusaybin’deki nevruz kutlamalarında konuşan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, ‘2015 yılı Kürt halkının ve Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlük yılı olacak’ dedi.

Nusaybin’deki kutlama alanı terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve PKK flamalarıyla donatılırken Ahmet Türk’ün yaptığı konuşma güne damga vurdu.

Ahmet Türk, Kürtçe yaptığı konuşmada, Kürt sorunun çözümü ve özgür bir yaşam için büyük bedellerin verildiğini; özgürlük mücadelesi için bedel veren hiçbir şehidi unutmayacaklarını söyledi. Türk, “2015 yılı Kürt halkının ve Kürt halkının önderi Öcalan’ın özgürlük yılı olacak. Tüm Kürdistan parçalarında büyük bir direniş verildi ve bir tarih yazıldı. Kürt halkı olmadan Ortadoğu hiçbir zaman özgürleşemeyecek. Bugün nevruzu kutluyoruz. Kürtler bugün yeni bir yaşam için mücadele veriyor. Sadece silahlı mücadele ile değil, siyaseten de bir mücadele içerisinde olmalıyız. Kürtler için 7 Haziran çok önemli bir tarihtir. Bu seçimlerde, amacımız milletvekili değil, amacımız Kürtlerin özgürlüğüdür. Parti olarak seçime giriyoruz. Herkesin gözü artık Kürtlerin mücadelesinin üzerinde. Artık Türk ve Arap halkları da Kürtlerin mücadelesine bakıyor. Çünkü bizler özgür olmadan diğer halklarda özgür olamayacaklardır. Bundan sonra hiçbir ihaneti kabul etmeyeceğiz. Kürtlerin geleceği için artık mücadele verin. Amacımız Kürt, Türk, Süryani ve Arapların da özgürlüğüdür” diye konuştu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı