EğlenceMedyaYaşam

21-27 Temmuz 2014 Astroloji Haftalık Yorum

21-27 Temmuz haftasında Satürn geri hareketini tamamlarken, Güneş Aslan’a geçerken, Mars Terazi seyrini tamamlayıp Akrep’te gücünü toplarken bizler astrolojik olarak nasıl etkileneceğiz?

ASLAN KIZ-001Pazar günü Ay Boğa’da, Merkür ve Venüs’ün Yengeç burcunda kavuşurken duygular oldukça belirgin. Merkür ve Venüs’ün, Neptün ile yaptığı uyumlu açı hisleri, duyguları paylaşmak için oldukça güzel bir zaman ancak Ay ve Satürn’ün yaptığı karşıt açı bunları ifade ederken mesafeli ve oldukça karamsar olabileceğimizi de gösteriyor, kendimizi mağdur hissedebiliriz. Akşam 22.35′te Satürn geri hareketini tamamlıyor ve birkaç gün içinde ileri hareketine başlayacak. Sorumluluklar daha fazla ortaya çıkabilir ancak yeni bir şeyler inşa etmek ve çaba sarf ederek güçlenmek daha kolay olacak. Pazartesi gününe böyle bir giriş yaparken Ay Boğa burcunda seyrine devam ediyor. Haftaya işleri tamamlamak üzere, somut fikirler üretmek üzere başlayabiliriz. Akşamüstü Güneş ve Ay arasındaki olumlu açı gerçekleşene kadar gün içinde otorite figürleriyle görüşmelerde hareketlilik başlayabilir. Ev hayatıyla ilgili daha uyumlu ilişkiler dikkat çekebilir. 17.12-19.35 arası Ay Boşluk’ta kaldıktan sonra 19.35′te İkizler burcuna geçiyor. İletişim konuları, sosyal ilişkiler, ticari konular bu bir iki günlük süreçte daha hızlı gelişmeler kaydedebilir.

Salı günü Ay İkizler burcunda devam ediyor. Yakın çevre, komşu ve kardeşlerle iletişim; onlarla ilgili gelişmeler yaşayabilir, haber alabilirsiniz. Sabah saatlerine Ay- Neptün karesi ile başlıyoruz. Duyguları değerlendirmede, ifade etmekte güçlük yaşayabiliriz, sezgilerden çok rasyonel adımlar atarak ilerlemekte fayda var. Merkür – Plüto karşıtlığı iletişimde güçlük verebilir. Karşı tarafın sözleri ters anlayabiliriz, fikirlerimizi kabul ettirmek için savaş verebiliriz. Eğer yarın iletişim becerilerinizi kullanmanız gereken bir ortamda bulunacaksanız, bir toplantınız varsa fikirleri ifade ederken verdiğiniz mücadeleyi farkında olun.  Biraz esnek olmaya, fikirlerde değişikliği kabul etmeye açık oldukça yeniden yapılanacağınız projelere el atabilirsiniz. Salı gününün diğer gelişmesi de Uranüs gezegeninin geri hareketi. Bir süredir sürpriz gelişmeler yaşatan, atak hareket etmemizi ve böylece bazen de aceleci davranmamıza yol açan Uranüs, geri hareketiyle birlikte yaşanan bu gelişmeleri fark etmemizi sağlayacak. Gelişmelere, hızlı değişen şartlara bir şekilde ayak uydurmuş olabiliriz ancak bu süreç, yeni koşulları benimsemek ve içselleştirmek için olumlu.

Çarşamba günü Ay İkizler burcunda devam ederken, Uranüs ile uyumlu bir açı yapıyor. Yine sahip olduğumuz koşulları değiştirmek ve heyecanlı gelişmeler yaşama isteğiyle güne başlayabiliriz. Yaptığımız işi değişik bir yolla yapabiliriz, teknolojiden faydalanarak bir işi daha hızlı sonuçlandırabiliriz. Çarşamba gününün en önemli etkisi Güneş’in Aslan burcuna geçişi. Jüpiter birkaç gün önce Aslan burcuna geçmişti ve şimdi Güneş de onun arkasından Aslan’a geçiş yapıyor. Hobilere, sanatsal ve spor aktivitelerine, çocuklarla ilgili gelişmelere ve eğlence hayatına daha fazla odaklanabilir, bu ortamda kendimizi ifade etme isteğimiz artabilir. “Ben” ile başlayan cümleler artabilir, her yaptığımızı şölen gibi sunmaya meyilli olabiliriz. Güneş’in Aslan burcundaki seyri otuz gün olacağı için bu bir ay boyunca daha aktif, kendinden daha emin ve coşkulu hissebiliriz. Diğer gezegen konumları da bu olumlu hâli destekleyecek.

Perşembe gününe başlarken Ay 03.52- 05.59 saatleri arasında Boşlukta olacak. Güne başlarken bizler Ay Yengeç’te uyanacağız ve Ay- Mars üçgeni belirginleşecek. Ay Yengeç’e geçince annelerle ilişkiler, annelik ve beslenme kavramları ön plana çıkabilir, ülke konularına dikkatimizi daha fazla verebiliriz. Genel olarak ev ve aile hayatı, duygusal konularla birlikte bu birkaç gün daha etkin hale gelir. Ay ve Mars’ın uyumlu açısı harekete geçmek istediğimiz konuya hız verebilir ancak adım atmak için 26 Temmuz’u bekleyebiliriz. Ay seyri sırasında Venüs ile kavuşum yapıp yoluna devam edecek. Bu durum iş ve özel ortaklıklarda dengeli ve iyi ilişkileri, sanatsal konularda yeni projeleri, daha duyarlı tepkileri ortaya çıkartacak. Özellikle ev ile ilgili dekorasyon konuları bugün yapılabilir. Ortaya sanatsal ve zarif bir yenilik çıkacaktır. Venüs- Neptün üçgeniyle birlikte aşk ilişkilerine daha romantik ve fedakar yaklaşabilirsiniz. İlişkilere dair hayaller canlanır, renklenir. Soyut ve sanatsal çalışmalar yapmak idealdir. Perşembe günü 2014 yılı için genel olarak en şanslı günlerden bir tanesi olacak. Güneş ve Jüpiter’in gün içindeki 0 derece ile kavuşumu şansı, bereketi artıracak. Dini, uhrevi ve felsefi konularda büyüme ve derinleşme sağlanacak. Özellikle yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim, medya, basın- yayın konularında ortaya bir yenilik koymak için ya da büyümesini istediğiniz, kendinizle ilgili ne varsa onu ortaya koymak veya dilemek için güzel bir gün.  Perşembe günü 14.09 ile 25 Temmuz 09.25 arasında Güneş- Jüpiter kavuşumu etkisini hissedebilirsiniz.

Cuma günü Ay Yengeç burcunda seyrine devam ederken aile ve ev konuları hala gündemde olacktır. Ay-Plüto karşıt açısı duygular konusunda keskinlik, karşı tarafa hak tanımadan ifade etme isteği verebilir. Ay’ın Uranüs ile yapacağı kare açı da duygusal yaklaşımlardan doğan ani tepkileri işaret ediyor. Gün içinde duygusal olarak hareketli, iniş çıkışlı, tepkisel ve yorucu olabiliriz. Değişmemekte ısrar edilen, tutup bırakılmayan hisleri, birileriyle ya da bir yerlerle ilgili duyguları fark etmek, daha esnek olmak ve ani tepkiler vermemek enerjiyi olumlu kullanmayı sağlayabilir. Günün geri kalanında daha yumuşak açılar var. Ay- Satürn üçgeni ve Ay- Merkür kavuşumu otoritelerle iyi ilişkileri, iyi iletişim yöntemlerini, disiplinli hareket etmeyi işaret ediyor. Yine gün içinde Merkür ile Uranüs’ün açıları nedeniyle hızlı karar almaya, sürpriz değişiklikler yapmaya meyilli olabiliriz. Ay’ın Boşluğa gireceği 16.53 ve sonrası bu ani fikir değişikliklerine göre adım atmamakta fayda var. Cumartesi 17.54′e kadar sürecek olan bu Boşluk zamanında aklımızdan geçen fikirlerin tümünü paylaşmay ave hareket etmeye gönüllü olsak da zihinsel olarak çabuk dağılabiliriz.

Cumartesi gününe Ay Boşlukta başlıyoruz. 17.54′e kadar Boşlukta kalacak olan Ay, özellikle deniz kenarında meditasyon ve yoga çalışmaları için ideal. Su sporlarına başlayabilirsiniz. Denize kıyısı olan yerlere seyahat için de güzel bir gün. Aralık ayından beri Terazi burcunda seyrini sürdüren Mars, bugün Akrep burcuna geçiyor. Terazi burcundayken ataklığını, aktif adımlarını dilediği gibi ortaya koyamayan Mars, genel olarak herkesi daha güçsüz hissettirdi. 26 Temmuz günü ile birlikte Mars güçlendiği Akrep burcu seyrine başlayacak. Spor aktiviteleri başta olmak üzere genel olarak gücü ortaya koyarken, kendimizi ifade ederken, bir iş için motivasyon sağlarken, hatta sabah uyanırken bile daha zinde ve güçlü hissedeceğiz. 17.54′te Aslan burcuna geçen Ay da hareketlerimize çocuksu hâl, enerji verebilir. Kendimizi alkışlatmak ve başkalarını teşvik etmek için çaba sarf edebiliriz. Ay- Mars karesi bugün bize gücümüzü yine de yerinde kullanmamız gerektiğini, alabileceğimiz yükten fazlasına koşup kendimizi gereksiz yere yormamamızı hatırlatıyor. Ay- Jüpiter kavuşumu keyifli yemeklere (ancak fazla yemek yemeye), abartılı duygusal tepkilere neden olabilirken; bir yandan da dilek dilemek ve meditasyon yapmak için de güzel bir zaman.

Haftanın son gününde Aslan burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay ile ilgili haftaiçinde ayrıca bir yazı yazacağım ancak genel olarak bu iki hafta boyunca sanatsal, spor ve eğlenceli aktivitelerde önde olma isteği, yenilik yapma isteği belirginleşebilir. Yaratıcılığımızı kullanabileceğimiz alanları sunabilir, bu konularda neyi geliştirebilir ve büyütebiliriz onunla ilgili dilek dileyebiliriz. Yeniay’ın gerçekleştiği gün gökyüzünün en karanlık olduğu gün olduğu için Yeniay’a dair niyetler için 28 Temmuz Pazartesi gününü bekleyebilirsiniz. Jüpiter’in desteğini alan bu Yeniay yılın yenilik adına, büyüme ve genişleme adına en şanslı dönemlerinden birini işaret ediyor. / KARDELEN YAMAN

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı