GündemManşetPolitikaTürkiye

AKP’li Canikli: Olgun Peker’le bir alakam yok

AKP’li Canikli: Olgun Peker’le bir alakam yok! AKP Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Olgun Peker’le yakından uzaktan alakası olmadığını belirtti.

Bir TV programına konuk olan Canikli, Giresunspor eski Başkanı Olgun Peker ile görüştüğü yönündeki iddialara sert bir dille eleştirirek, “Bahsedilen isimle uzaktan yakından alakam yoktur. Giresunspor Başkanı olmadan önce kendisini tanımıyordum. Başkanlığı bırakınca da en ufak bir görüşmemiz olmamıştır. Sadece Başkanlık zamanında doğal olarak görüşmeler olmuştur. Bu ahlaki bir yaklaşım değildir.” dedi.

Bilindiği gibi Olgun Peker, geçtiğimiz hafta sonu iddianamesi açıklanan şike davasının bir numaralı sanığı olarak Metris cezaevinde tutuluyor.

Cezaların az olduğu ifadesinin sübjektif olduğunu aktaran Canikli, şike tartışmaları ile ilgili: “Cezası yüksek olan kanun hiç yürürlüğe girmemiş olsaydı ya da girmeden, şu anda düzenlemesini yaptığımız ve şikeye 1 ile 3 yıl ceza veren hükümler o zaman yürürlüğe girmiş olsaydı kimse bu cezalar yüksek der miydi acaba? Bu sorunun cevabı çok önemlidir. Cezaların az olduğu ifadesi sübjektiftir.” açıklamalarında bulundu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı