FutbolManşetSadece NationalTurk'deSpor

Alex seneye yedek kalacak

Çok tartışılan Alex de Souza yine kendisiyle ilgili olumsuz düşünceleriyle ilgili birçok spekülasyona konu olan Teknik direktör Aykut Kocaman’ın da hazır bulunduğu tören ile sözleşmesini 2 yıl daha uzattı.
Hürriyet Gazetesi spor yazarı Fenerbahçe’yi yakından takip eden değerli gazeteci Feridun Niğdelioğlu Alex’in 2 yıllık imza atmasını değerlendirdi. / Fenerbahçe haberleri

 

İşte Feridun Niğdelioğlu’nun görüşleri;
Alex’in sözleşmesinin 2 yıl daha uzatılmasını “Alex 1-0 öne geçti” şeklinde değerlendiren Feridun Niğdelioğlu, “Son günlerdeki performansıyla Alex ile yeni sözleşme imzaladı. Ancak bu olay Alex’in 1-0 öne geçmesinin kanıtıdır” dedi.

Takımın şampiyon olması durumunda Aykut Kocaman’ın gücünün artacağını vurgulayan Feridun Niğdelioğlu, “Aykut Kocaman koşan mücadele eden bir takım istiyordu. Bu yolda Alex’i yedek de bıraktı. Ancak gelinen noktada Alex takımda sürekli yer alamaya başladı. Gelecek sezon ise 6 yabancıyı kullanmak isteyecek. Bunun için de koşmayan Alex’i yedek bırakacak” dedi.

Aykut Kocaman’ın kalan 14 maçta taraftar ve yönetimin güvenini kazandığını söyleyen Feridun Niğdelioğlu, “Bu aşamada çatlak sesler sona erdi. Buna karşın takımda değişen hiç bir şey yok. Takıma dahil olmuş bir oyuncu yok. Fenerbahçe sadece, devre arası kampını çok iyi geçirdi. Fenerbahçe’de oyuncular sorumluluk almaya başladılar. Oyuncular bu hocamız deyip, artık hocanın gözünün içerisine bakmaya başladılar.  Oyuncular oyun sistemi gereği yedek kalmalarının farkına vardı” şeklinde konuştu.

İyileşmenin Nedeni Aziz Yıldırım Değildir !

Fenerbahçe’nin çok büyük camia olduğunu dile getiren Niğdelioğlu şöyle devam etti, “Fenerbahçe camiası mutluluğunu ve üzüntüsünü derinden yaşar. Şimdi bir anda Fenerbahçe için her şey farklı hale geldi. Ve camia bu büyük sevinci yaşıyor. Ama Fenerbahçe 2 maç kaybedip 1’inde de berabere kalsaydı ne olurdu ona bakmak gerek. Yönetimden konuştuğum kişiler böyle bir durumda Aykut Kocaman’ın istifa edeceğini ve takımın da kongreye gideceğni söylediler.  Şimdi işler yolunda gittiği için ses çıkmıyor. Rıdvan Dilmen  muhteşem yorumlar yapıyor, ancak daha önce Fenerbahçe’yi çalıştırdı. O zaman durum farklıydı. Bu işler sahaya indiğinle konuşmakla olmuyor” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’deki iyi gidişin nedeninin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın müdahelelerine bağlandığını söyleyen Feridun Niğdelioğlu, “Bu iyilmeşmenin nedeni Aykut Kocaman’dır. Bu işi düzelten kişi Aykut Kocaman’dan başka kimse değildir” şeklinde sözlerini bitirdi.

NationalTurk / Haftanın Yorumu

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 53)
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı