BasketbolGündemManşetSporVideo

Allen Iverson’ın imza töreni

NBA yıldızı Allen Iverson, kendisini 2 yıllığına Beşiktaşlı yapan sözleşmeyi New York’ta imzaladı. İşte imza töreninden görüntüler;

Bir yılı opsiyonlu iki yıllığına kendisini Beşiktaşlı yapan imza törenine Amerikan medyası da ilgi gösterdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte katıldığı basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Iverson, Türkiye’de basketbol hayatına devam edecek olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

Manhattan’da bulunan St Regis Otelde düzenlenen toplantıda NBA de oynama şansı bulamadığı için üzgün olduğunu anlatan Iverson, ”Ancak benim için önemli olan basketbol oynamak ve bu şansı bana verdikleri için bu takıma (Beşiktaş’a) teşekkür ediyorum. Benim için önemli olan basketbol oynamak” diye konuştu. Kendisinin bir aile reisi, bir baba olarak sorumlulukları olduğunu ifade eden Iverson, ”Ben bir erkek, bir baba, bir koca gibi sorumlu hareket etmek zorundayım” şeklinde konuştu.

Kendisine Beşiktaş’ın sunduğu teklifi ”iyi bir imkan” olarak değerlendiren Iverson, başarılı olmayı çok arzu ettiğini ve bunun için de elinden geleni yapacağını dile getirdi. Ailesi ile ilgili sorunların çözüldüğünü aktaran Iverson, NBA’de kendisine karşı müsahama gösterilmediğinden imalı olarak yakındı. Iverson, ”Aile sorunlarım varken oyunda konsantre olamıyordum ve olmam da mümkün değildi. Buna tahammül gösterilmedi” şeklinde konuştu.

Durgun tavrı ile basın toplantısında dikkat çeken Iverson, ”Bu attığım imza benim için yeni bir şans ve yeni bir sayfa” dedi.

Yerel saat ile 14:00 de yapılan imza töreninde ilk konuşmayı yapan Başkan Demirören, ”Bugün Cumhuriyetimizin 87. kuruluş yıldönümü. Dünya ekonomisinde ve sporunda parlayan Türkiye son dünya basketbol şampiyonasında Amerika’dan sonra gümüş madalya kazandı. Bu güzel organizasyon ve başarı Türkiye’nin ve Türk halkının basketbola verdiği önemi göstermekte.” dedi.

Beşiktaş kulübü hakkında bilgi veren Demirören, yönetim olarak 3 yıldız transferi yapacakları sözünü hatırlattı. Başkan, ”3 yıldız sözü vermiştik bunun ikisini futbola kazandırdık 3.nü ise basketbol takımımıza kazandırmış olduk” dedi. Dünya yıldızı Iverson’un Beşiktaş’a katılmış olmasından büyük memnuniyet duyduğunu aktaran Başkan, bu oyuncunun genç basketbolcu ve sporculara iyi örnek olacağını kaydetti. Başkan Demirören ayrıca Iverson’un transferi ile NBA ve dünya yıldızı bir basketbolcunun ilk defa Amerika dışında başka bir ülkede oynamayı kabul ettiğini de dile getirdi.

Amerikalı gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısında sorulan sorular Iverson’a daha çok, ‘Türkiye gibi bir ülkeye neden gittiği, NBA gibi dünya çapında ismi olan bir ligden ayrılmanın kendisi için zor olup olmadığı” şeklinde oldu. Ünlü yıldız sorulara net cevap vermekten kaçınırken, daha çok transferi kabul etmek zorunda kaldığı, zira NBA’de oynama şansının kendisine tanınmadığı şeklinde oldu.

Anlaşmanın bir yıl sonra bitmesinin ardından tekrar Amerika’ya dönüp dönmeyeceği sorusuna Iverson, amacının Beşiktaş’ta başarılı olmak olduğunu ifade etti. Aynı soruya cevap veren Başkan Demirören ise, ”Biz önümüzdeki yıl Iverson’u bırakmak istemiyoruz. Tabii kendisinin güzel ülkemizde ailesi ile birlikte yaşamayı arzu etmesini umuyoruz” dedi.

NBA dışında başka bir ligde oynamanın kendisi için nasıl bir şey olacağı yolundaki soruya Iverson, ”Ben sadece NBA’de oynayacağım diye birşey yok. Ben basketbol oynamak istiyorum, önemli olan da bu” diye yanıtladı. İsminin 14 yıl süresince oynadığı NBA’de kalacağına olan inancını dile getiren Iverson, transferinden kaç lira aldığı sorusuna da, ”Bunu ben bilemiyorum. Tüm bu işlemleri menajerim halletti” dedi.

Basın toplantısında Demirören ile Iverson dışında Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın ile Iverson’ın menajeri Leon Rose de katıldı.

[media id=812 width=610 height=340]
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı