GündemMedyaPolitika

Claudia Roth’dan Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e tepki / Politika Haberleri

Savcının izin vermediği gerekçesiyle Ergenekon tutukluları Ahmet Şık ve Nedim Şener ile görüşemediği için tepki gösteren Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in, “Bekleseydi girerdi” açıklamasını eleştirdi.

Claudia Roth, “Biz cezaevinde 2 saat bekledik. Adalet Bakanı Ergin ben daha ne kadar bekleseydim onu söylesin. Bir hafta mı? Bir ay mı? Bir yıl mı? Miletvekillerine böyle davranılmaz” dedi. Savcı izin vermediği gerekçesiyle Silivri Cezaevi’nde dün Ergenekon tutuklusu gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener ile görüşemeyen Roth’un tepkisi üzerine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Biraz daha bekleseydi girerdi. Dünyanın hiçbir ülkesinde hiç kimse elini kolunu sallayarak her yere giremez.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Dink davasını izlemek üzere Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelen Roth’a Şık ve Şener’i ziyaret edip etmeyeceği soruldu. Roth şöyle konuştu; Adalet Bakanı bir açıklama yapmış ‘Biraz daha bekleseydi girebilirdi izin çıkmıştı’ diye. Bu açıklamayı duydum. Bu ayıp bir şeydir. 22 Temmuz da biz başvurumuzu yaptık.

Bu başvurumuz Dışişleri Bakanlığı’na ve Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Biz neredeyse cezaevinde 2 saat bekledik. Adalet Bakanı ben daha ne kadar bekleseydim onu söylesin. Bir hafta mı? Bir ay mı? Bir yıl mı? Miletvekillerine böyle davranılmaz. Ben tabi ki Ahmet Şık’ı , Nedim Şener’i ve onlar gibi insanları tekrar ziyaret etmeye çalışacağım.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı