FutbolManşetSpor

Hiddink keyif için lig maçlarını izlesin o bile yeter

Dün gece oynanan maçta Almanya, Milli Takımımızı çok rahat bir oyundan sonra 3-0 gibi net bir skorla yendi.

Maçtan sonra söylemesi kolay görünebilir ama biz bu skorun gerçekleşmesi için elimizden geleni yaptık bence.

Bütün hafta maça konsantre olmak yerine Mesut Özil hangi takımı seçecekti, ne zaman seçti gibi geçmişte kalan olaylarla ve de Mesut gol atarsa sevinsin mi yoksa üzülsün mü gibi saçma 3. Dünya Ülkelerine yakışan bir geyikle oyalandık.

Alman Takımı öyle ahım şahım bir takım değil. Düzenli oynayan ve kalburüstü futbolculardan oluşan bir takım ama bu takımın tek Uluslararası Yıldızı var. O da Mesut Özil. Geri kalanlardan Klose, Muller, Podolski gibi iyi futbolcular var ama onlar da dün akşam çok vasat bir günlerindeydiler. Buna rağmen Almanya bizi güle oynaya yendi.

İlk 45 dakika dolduğunda henüz kaleci Neuer yere yatmamıştı. Maç sonuna kadar sadece tek pozisyon bulabildik. Karşılığında 3 gol yedik. En az 2-3 tane daha da yerdik.

Sevgili Hiddink maçtan sonra “Dünya sıralamasında 3. olan bir takıma yenildik, bu da çok normaldir” diyor ama ona itirazlarım var.

Öncelikle Almanya formda değil. En önemli adamlarından birisi ve sistemi yürüten Schweinsteiger yok. Üstelik Almanya oyuncu kalitesi olarak çok üst düzeyde değil.

Artık Dünya Futbolunda 5. ve 6. Kategori takımlar hariç maçlar genelde başabaş oynanıyor. Bu kadar oyun farkı olmuyor. Skor farkı her zaman olabilir ama oyun farkı bu kadar olamaz.

Hiddink zaten basında herkesin açıkça ve haklı olarak eleştirdiği gibi Milli Takım Aday Kadrosunu çok baştan savma yapıyor ama bu Aday kadrodan seçtiği ilk 11 daha da baştan savma.

Kendi Kulüp takımlarında oynamayan ve sakatlıktan yeni çıkan oyuncular Aday Kadrodan sonra bir de ilk 11’de yer buldular.

O kadar saçma bir kadro ve oyuncu yerleştirmesi yaptı ki Hiddink zaten kötü oynayan takıma en fazla 3 müdahale hakkı olduğu için ne yapacağını bilemedi.

Ben zaten Milli Yakım Teknik Direktörlüğünün futboldaki en kebap iş olduğunu düşünüyorum. 1 hafta 2 maç yönet sonra 6 ay tatil yap, yan gel yat.

Ama bu tatili 7. aya uzatıp o 2 maçta da bu kadar kötü seçimler ve kararlar verirsen biraz ayıp oluyor.
Hiddink Azerbaycan maçından sonra dinlenmeye çekilsin. Bu 6 aylık tatil döneminde keyif için lig maçlarını seyretsin ve hak edenleri Milli Takıma çağırsın o bile yeter.

Murat Azakoğlu

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı