AvrupaDünyaGündemManşetMedyaYaşam

Almanya’da çıplak bir dönem kapanıyor !

Almanya'da çıplak bir dönem kapanıyor !
Almanya'da çıplak bir dönem kapanıyor !

Almanya’nın yüksek tirajlı tabloid gazetesi Bild, 28 yıldan sonra çıplak kadın fotoğraflarını artık baş sayfaya koymayacağını açıkladı.

Köln / NationalTurk – Alman Bild gazetesi, 28 yıldan sonra çıplak kadın fotoğraflarını artık baş sayfaya koymama kararı aldı.

Gazetenin haberinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle yaklaşık 300 kadın çalışana 1 günlük izin verildiği ve bir araya gelen erkek çalışanların bundan böyle baş sayfaya çıplak kadın fotoğrafı koymama kararı aldığı açıklandı.

Bild, gelenek haline geldiğini iddia ettiği çıplak kadın fotoğraflarının gazetenin iç sayfalarında yer almaya devam edeceğini, böylece kadın okurların da arzusu olan bir isteğin yerine getirileceğini belirtiyor.

Bild gazetesi çıplak kadın fotolarıyla Tan ‘a benziyordu

Baş sayfasında bugün son olarak Eva adlı Polonyalı bir kadının çıplak fotoğrafını yayınlayan gazete, iç sayfalarında verdiği haberde çıplak kadın fotoğraflarının başlangıcıyla beraber geçmişini anlattı.

Gazetenin baş sayfasında ilk kez 1973 yılında çıplak bir Fransız kadının fotoğrafının yer aldığı, 29 Mart 1984 tarihinde ise ilk kez Evelyn Rille adlı Alman kadının çıplak fotoğraflarının yayınlanmasına izin verdiği belirtildi.

Gazetenin baş sayfasında bugüne kadar geçen yaklaşık 28 yıl boyunca 5 binden fazla kadının çıplak fotoğrafının yer aldığı kaydedildi.

Kadınlar günü hatrına çıplak kadınlar gazetenin ortasına !

Gazetede dün Kadınlar gününe özel yapılan haberde, 13 Mayıs 1970 tarihli nüshada “Kadınların kafası erkeklerden daha boş” şeklinde atılan başlıktan dolayı üzüntü duyulduğuna dair içerik yer aldı. Bild gazetesi haberde, kadınlarla ilgili olumlu 50 istatistiğe yer verdi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı