AvrupaDünyaSeyahatTavsiyeTurizm

Almanya’da Noel öncesi sokaklar renklendi

Almanya‘nın başkenti Berlin’de Noel öncesi ışıklandırılan tarihi meydanlarda pazarlar kuruldu, şeker, çikolata ve hediyelik eşya satışları başladı.

Hristiyanların dini bayramı Noel’in yaklaşması nedeniyle başkent Berlin’deki tarihi “Alexanderplatz” ve “Gendarmenmarkt” meydanları ışıklandırıldı. Buralarda kurulan ve şeker, çikolata ile hediyelik eşya satışı yapılan pazarlara ise hem Almanlar hem de turistler yoğun ilgi gösteriyor.

Alexanderplatz’da hediyelik eşya satan Nadine Müller, turistlerin yoğun olarak geldiği meydanda stant açmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Ağırlıklı olarak turistlerin olduğu alanda olduğumuz için işlerimiz gayet iyi. Her gün 10-22 saatleri arasında çalışıyoruz” dedi.

Noel’in eskisi gibi olmadığını söyleyen Müller, “Önceden çocukluğumuzda Noel hikayeleri dinlerdik. Yaşımız ilerledikçe bu hikayeleri unutmaya, hediyeler almaya ve Noel’i alış verişten farklı bir şey olarak görmemeye başladık” ifadelerini kullandı.

almanya-yilbasi

Noel pazarlarında 15 yıldan beri stant açtığını söyleyen Christian Buchal ise babasından öğrendiği bu işi uzun yıllar sürdürmek istediğini kaydetti.

“Standın kurulumunda büyük emekler harcadık. Umarım geçtiğimiz yıl olduğu gibi işlerimiz bu yıl da işlerimiz iyi gider ve iyi satışlar yaparız” diyen Buchal, iki gün önce başlayan pazardaki satışlardan şu an için memnun olduğunu söyledi.

Çeşitli kentlerde kurulan Noel pazarlarının 26 Aralık’a kadar açık kalacağı öğrenildi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı