AileManşetTürkiyeYaşam

Antalya’daki yetiştirme yurdunda tecavüz skandalı!

Antalya’daki Yetiştirme Yurdu’nda kalan 16 yaşındaki engelli kız A.Y.’nin güvenlikçi tarafından tecavüze uğraması Kars’ta meydana gelen bir trafik kazasıyla ortaya çıktı.

Tecavüzün ardından A. Y.’nin hamile kaldığı ve Kars’a gelen Kadın ve Aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın görmemesi için Siirt’e gönderildiği iddia edildi.

Skandal, A.Y.’nin dün geçirdiği trafik kazasında yaralanmasıyla ortaya çıktı.

İddialara göre olay şöyle gelişti:

Zihinsel ve bedensel engelli 16 yaşındaki A.Y., Antalya Yetiştirme Yurdu’nda kalıyordu. Yaklaşık 4 ay önce ise güvenlik görevlisinin tecavüzüne uğradı.

Yine iddialara göre Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü A.Y.’nin izini kaybettirmek için Kars’a gönderdi. Kars Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir süredir kentte kalan A.Y.’yi, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın Kars’a gelmesi nedeniyle bu kez Siirt’e göndermeye karar verdi. Refakat etmeleri için A.Y.’nin Siirt’e gönderilmesine iki temizlikçi kadın refakat etti.

A.Y., bindikleri otobüsün Sarıkamış’a bağlı Karakurt Köyü yakınlarında kaza geçirmesi üzerine yaralandı. Trafik kazasında çeşitli yerlerinden yaralanan 2 temizlikçi kadın ile bir eli ve ayağı kırılan A.Y. Kars Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi’nde tedavi altına alındı.

Olayı Ankara’da öğrenen CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, bugün Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın da bulunduğu uçakla Kars’a geldi. Kars Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi’nde yatan A.Y.’yi ziyaret eden Öğüt, A.Y.’nin durumuyla ilgili bilgi almak istedi. Fakat A.Y., kendisine tecavüz edenin adını bilmediğini söyledi. Hıçkırarak ağlayan A.Y., Milletvekili Öğüt tarafından güçlükle sakinleştirildi. Yanında bakıcı anne bulunan A.Y.’nin yapılan tetkiklerinde 3.5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Hastane yetkilileriyle görüşen Öğüt, A.Y.’nin durumu hakkında bilgi aldı. Olaya sert tepki gösteren Öğüt, “Böyle bir şey olabilir mi? Bu çocuk özürlü ve 16 yaşında. Antalya’da tecavüze uğruyor. Kars’a gönderiyorlar ki, izini kaybetsinler. Şimdi 3.5 aylık hamiledir. Kimin tecavüz ettiği belli değil. Aileden sorumlu Bakan da burada. Bakan’la görüşüp bu olayı ortaya çıkaracağız. Türkiye’nin bu yüz karası olayını mutlaka ortaya çıkaracağız” dedi.

Bağlantılar

Bir Yorum

  1. sanki karstaki yurtta tecavüz etmiyolarda
    hep zaten iş işten geçtikten sonra araştırırsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı