FutbolManşetSpor

Aziz Yıldırım, Göksel Gümüşdağ ve savcı Arslanalp arasındaki ilginç görüşmeler

Aziz Yıldırım’ın, TFF başkanı olmasını istediği Göksel Gümüşdağ’ın Almanya merkezli şike soruşturmasından adının lekelenmemesi için bir takım çalışmalarda bulunduğu iddia edildi.

Bugün gazetesinin haberi;

Hakim Evi’nde ifade vermesi için Mosturoğlu, Dinç ve Arslanalp’in organize içine bulunduğu belirtildi.

Şike soruşturmasında tutuklu yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın TFF Başkanı olmasını istediği Göksel Gümüşdağ’ın Almanya merkezli şike soruşturmasından adının lekelenmemesi için bir takım çalışmalarda bulunduğu iddia edildi. Yıldırım’ın, Gümüşdağ’ın ikinci kez ifadesinin alınması ile ilgili olarak soruşturmanın lehine tamamlanmasına yoğunlaştığı öğrenildi.

Söz konusu soruşturmada Gümüşdağ’ın alınan ifadesinde olaya ilişkin olarak; Şekip Mosturoğlu’nun bahse konu şike soruşturmasını yürütüten Savcı Fazıl Arslanalp ile arkadaş olduğu tespit edildi. Yapılan soruşturma kapsamında Gümüşdağ’a kendisinin de ifadesine başvurulacağını ancak isterse savcılık dışında da ifadesinin alınabileceğinin söylendiği, bu durum üzerine medyada yanlış alabileceği düşüncesi ile Gümüşdağ’ın teklifi kabul ettiğini öğrenildi.

Tanık mı şüpheli mi bilinmiyor

Söz konusu ilişkilerin ilerleyen süreçte Mehmet Şekip Mosturoğlu ile birlikte çalışan Sami Dinç’in, Fazıl Arslanalp ile Hakim Evi’nde ifadesinin alınması için organize yaptığını ve kendisine haber verdiği teknik ve fiziki takibe yansıdığı görülüyor. Dinç’in haber vermesinin ardından Göksel Gümüşdağ’ın yalnız olarak Hakim Evine gittiğini, burada Sami Dinç ve Fazıl Arslanalp’in bulunduklarını belirttiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında ifadesini verdiğini ancak Dinç’in ifadeye katılmadığını söyleyen Gümüşdağ, tanık sıfatı ile mi şüpheli sıfatı ile mi ifade verdiğini hatırlamadığını vurguladığı öğrenildi. Bilal ŞAHİN

İki maçta şike iddiası

Gümüşdağ’ın 2009’daki Gençlerbirliği ve Kocaeli maçlarında şike faaliyetlerinde bulunduğuna dair bilgilerin başsavcılığa ulaştığı öğrenildi. İkinci ifadeyi ise 18 Mayıs 2011’de verdiği vurgulandı.

2010 Mart ayında Almanya merkezli başlatılan operasyon gerçekleştirilen şike soruşturması kapsamında 03.05.2009 günü oynanan Belediyepor-Gençlerbirliği ve 24.05.2009 günü oynanan Kocaelispor-Belediyespor müsabakalarında şike yapılması ile ilgili olarak 30.03.2010 tarihinde Göksel Gümüşdağ’ın şüpheli olarak ifadesi alındığı öğrenildi. Almanya adli makamları tarafından yürütülen soruşturmanın içeriğine ait yeni belgeler gelmesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu belgelerde Göksel Gümüşdağ’ın da şike faaliyetlerinde bulunduğu yönünde bilgiler bulunduğunu tespit ettiği öğrenildi. Soruşturmada şüpheli sıfatıyla yer alan Gümüşdağ’ın savcı Fazıl Arslanalp tarafından Hakimevi’nde 18.05.2011 günü 2. kez ifadesinin alındığı belirtildi.

Mosturoğlu-Arslanalp görüşmesi

Seni bugün bekliyor

02.05.2011 günü Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu ile Savcı Fazıl Arslanalp arasındaki telefon konuşmaları işte kayıtlara şöyle yansıyor:
Arslanalp: Patron geleyim mi? Mesaiden sonra gelebilirim.
Mosturoğlu: Kaçta geleceğini söyle. Ben ona göre ayarlayayım başkanı. Söyledim bekliyor seni bugün.
Arslanalp: Beş buçuk altı

Yıldırım-Mosturoğlu görüşmesi

Başkanım Fazıl beyin selamı var

02.05.2011 günü Aziz Yıldırım’ın Şekip Mosturoğlu’nu aradığı konuşmanın detayı şöyle:
Yıldırım: Ben gelmiyorum. Rahat oturun
Mosturoğlu: Tamam sağolun başkanım. Çok selamı var Fazıl beyin.
Yıldırım: Sağol… Benden de

Dinç-Arslanalp görüşmesi

Zaten katiple geleceğim

18.05.2011 günü Sami Dinç’in, Fazıl Arslanalp’i aradığı konuşma.
Dinç: Sayın savcım saygılar nasılsınız? Yoracağız o zaman bugün sizi. Kusura bakmayın.
Arslanalp: Olsun olsun… Kaç gibi?
Dinç: Dün dediğim gibi beş – beş buçuk gibi ne zaman müsaitseniz. İsterseniz ben sizi alayım beraber geçelim. Zaten çok yakın.
Arslanalp: Ağa orada mı olacak?
Dinç: Onu da yoldan alırız.
Arslanalp: Olabilir tamam. Ben zaten katiple geleceğim
Dinç: Oradan geçeriz. Oraya gelir veya yoldan alırız

Dinç-Dizdar görüşmesi

Spor ayakkabı hatırası

Avukat Sami Dinç’in 18.05.2011 tarihinde Fazıl Aslanalp ile buluşmak için randevulaştığı, daha sonra Belediyespor yöneticisi Kamil Dizdar, Gümüşdağ ve Dinç ile Arslanalp’in Hakimevi’nde bir araya geldikleri tespit ediliyor. Savcı Arslanalp’in 2. kez Gümüşdağ’ın ifadesini aldığı ortaya çıkıyor. Kamil Dizdar ile Sami Dinç’in kayıtlara geçen telefon konuşması şöyle:
Dinç: Göksel başkan programında değişiklik yok değil mi?
Dizdar: Lig TV’den çıktı o nedenle telefonlarımız kapalıydı. O şu anda yolda. Yani oraya gitti. Çantaları da koydum arkaya.
Dinç: Anladım
Dizdar: Bir araya ayakkabı numaranı falan bana at. Takım aldığım zaman sana da alacağım
Dinç: Çok ciddiyim hen zaman yaparız. Hiç önemi yok.
Dizdar: Hatta istiyorsan İstanbul Büyükşehir Belediyespor yaparım onu. İleride hatırası olur istiyorsan.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı