FutbolGündemManşetSpor

Aziz Yıldırım Turkcell CEO’su ile ne görüştü?

Aziz Yıldırım Turkcell CEO’su ile ne görüştü? Şike dosyasında polis fezlekesinde yer alan değerlendirmeye göre, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Turkcell Ceo’su Süreyya Ciliv ile görüşerek telefonlarının dinlenip dinlenmediğini öğrenmeye çalıştı.

İddialara göre, 18 Şubat 2011 tarihinde Aziz Yıldırım, Ciliv’den randevu aldı. 21 Şubat’a Turkcell’in Tepebaşı’ndaki genel merkezinde görüşme ayarlandı. 21 Şubat 2011 tarihinde sabah saatlerinde Yıldırım’a kardeşi Alaeddin Yıldırım, “takilmis mi? Via marine gemi hiz ve tic ltd sti ve Leyla Gasimova ustune olan hatlar” şeklinde mesaj attı. Yıldırım, daha sonra kendisini arayan kardeşine ‘şimdi gidiyorum’ cevabını verdi. Kısa bir süre sonra Yıldırım kardeşini aradı ve “Bir numaralı şey var ya telefon. O kimin adına kayıtlı” diye sordu. Alaaddin Yıldırım, “Bizim şirketin adına kayıtlı abi o. P.’nin üzerine kayıtlı.” cevabını verdi.

Söz konusu tarihte 10.43’te Turkcell binasına giren Aziz Yıldırım’ın yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra 11.17’de buradan ayrıldığı belirtildi. Bu görüşme için, “Alaaddin Yıldırım’ın Aziz Yıldırım’a ‘takılmış mı?’ şeklindeki mesajı ile Leyla Gasimova ve VİA MARİNE adlı şirket üzerine olan hatların dinlenip dinlenmediğinin öğrenilmesini istemiş olabileceği, M. G.’nin  ise P. Gemicilik isimli şirketin sahibi olduğu, bu nedenle bu bilgiye ihtiyaç duyabileceği anlaşılmaktadır.” değerlendirmesi yapıldı.

Söz konusu konuyla ilgili telefon dinlemelerinin yapılmasının yanı sıra Yıldırım’ın Turkcell binasına gelişi, girişi, çıkışı ve ayrılması da fiziki olarak takip edilmiş ve görüntülenmiş. (CİHAN)

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı