FutbolGündemManşetSpor

Aziz Yıldırım’dan yeni açıklama / Fenerbahçe Haberleri

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk’in ‘Son 5 maçın sonucunu biliyorduk’ dediği yönündeki iddialarını tekrarladı. / Fenerbahçe Haberleri…

Avukatları aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yazdığı mektubunda, Savcı Mehmet Berk’in, Fenerbahçe’nin, ligin son 5 haftasında oynadığı maçların sonuçlarını müsabakalar oynanmadan bildiğini kendisine ve avukatlarına söylediğini tekrarlayarak, ”Bu mektubumun ardından Sayın Savcı yazılı bir açıklama yaparak, kendisinin böyle bir şey söylemediğini belirtmiş ve benim bunu kendisine karşı kamuoyu oluşturmak adına öne sürdüğümü iddia etmiştir. Sayın Aydınlar ve TFF heyetinin Sayın Savcı Berk ile görüşmesinin ardından bu iddia basına da yansımış, çok sayıda gazete tarafından haber yapılmış, TV programlarında gazeteciler ve yorumcular tarafından da tartışılmıştır. Dolayısıyla mektubumda Sayın Cumhurbaşkanımıza da ilettiğim Sayın Savcı’nın ”Son 5 maçın sonucunu biliyorduk” sözleri tamamen gerçektir” dedi.

Savcının bu sözlerini yalanlamasının kendisinin nasıl bir operasyon yürüttüğünün görülmesi açısından önemli olduğunu belirten Aziz Yıldırım, açıklamasında şunları kaydetti:

“Soruşturmanın en başından beri gizlilik kararı ihlal edimiştir. Dosyanın tarafı olmayan TFF’ye bilgilerin verilmesi de bunun net bir örneğidir. Yine benzer şekilde daha ilk günden bizleri kamuoyunun gözünde suçlu ve mahkum ilan etmek adına her tür bilgi basına sızdırılmış ve bizlere karşı bir kamuoyu yaratma çabası içerisine girilmiştir. Bu ruh hali ve görev anlayışı içerisindeki yetkililerin yürütmekte olduğu soruşturma ile ilgili değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyorum.”
Bu arada Yıldırım, şehitleri de unutmayarak, “Son günlerde aldığımız şehit haberleri tüm ulusumuz gibi bizleri de kahretmektedir. Ramazan ayının bu kutsal günlerinde vatan toprağını savunmak adına canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve tüm ulusumuza da başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum.”

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı