EkonomiGündemManşetTeknolojiTürkiye

Halk otobüslerinde ücretsiz internet dönemi

Mobil iletişim sektörünün önde gelen firmalarından Turkcell, İstanbul Halk Ulaşım AŞ ile birlikte şehir içi toplu taşımacılığında yeni bir uygulamaya imza attı.

Uygulamayla Taksim-Bahçeşehir, Taksim-Beylikdüzü ve Bahçeşehir-Bakırköy güzergâhlarındaki çift katlı özel halk otobüslerini kullanan İstanbullulara kablosuz internete ücretsiz bağlanma imkanı sunuluyor.

Proje kapsamında günde 15 bin yolcu taşınan 76D Taksim-Bahçeşehir, 76-E Taksim-Bahçeşehir expres, 145T Taksim-Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir-Bakırköy hattında sefer yapan 31 adet çift katlı özel halk otobüsüne Turkcell’in 3G altyapısını kullanan kablosuz modemler yerleştirildi. Adanet’in araç içleri için özel ürettiği modemler 75 yolcu kapasiteli halk otobüslerindeki tüm yolcuların aynı anda internete bağlanmasına olanak tanıyor.

Turkcell’in kapsama gücü sayesinde de yaklaşık 50 kilometrelik hat boyunca yolculara kesintisiz mobil internet sunuluyor. Bu hatları kullanan İstanbullular otobüse bindikleri anda cep telefonu, dizüstü bilgisayar gibi cihazlarından kablosuz internete ücretsiz olarak bağlanıyor ve mobil hayatın tüm imkanlarını Turkcell kalitesiyle yaşamaya başlıyor. İsteyenler yaklaşık 1,5 saat süren yolculuklarını cepten maç izleyerek, arkadaşlarıyla oyun oynayarak, mesajlaşarak ya da gazetesini internetten okuyarak daha zevkli hala getiriyor, isteyenler de e-postalarını ve mesajlarını takip ederek hem işlerinden geri kalmıyor hem de vakitten kazanıyor.

İlk etapta Bahçeşehir ve Beylikdüzü ile bağlantılı hatlarda başlayan ücretsiz mobil internet uygulamasının önümüzdeki dönemde diğer güzergahlarda da yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Şarap Turları, Gurme Turları en iyi servis ve fiyat garantisiyle.
Şarap ve Gurme Turları
italya Gurme turları ile en lezzetli ve unutulmaz seyahatler için.
İtalya Şarap ve Gurme
Fransa Gurme Turları, romantik bir ülkede sayısız lezzetler.
Fransa Şarap ve Gurme
İspanya Gurme Turları, güzel şaraplar ve leziz gurme gezileri.
İspanya Şarap ve Gurme
Hot-Affiliates Reklamları

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı