GündemManşetPolitikaTürkiye

Başbakan Erdoğan Hakkari’deki saldırıyı kınadı

Hakkari’de sivil vatandaşlara yönelik saldırıya ilişkin açıklamalar yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) düzenlenen 5. Başarılı KOBİ Yarışması ödül töreni ve İTO meclis toplantısına katıldı.

Erdoğan buradaki konuşmasında, Hakkari’de 9 sivil vatandaşın ölümüyle sonuçlanan mayınlı saldırıyı değerlendirdi. Erdoğan, şunları söyledi: “Maalesef bu gün Hakkari’de sivil vatandaşlarımıza yönelik kurulmuş olan tuzak neticesinde içinde çocuk da olmak üzere 9 vatandaşımızı şehit olduğunu duymak, bunun yanında 4 ağır yaralı olduğunu duyduğumuz için gerçekten hüzünleniyoruz. Allah’tan kendilerine rahmet yaralılarımıza şifa diliyorum. Bu teröristleri tekrar huzurlarınızda milletçe lanetliyorum. Tabi ki süreci çok daha farklı bir şekilde kararlı bir şekilde takipçisiyiz, sürdüreceğiz. Bu kararlılığımız da sonuna kadar devam edecek. Duruşumuzda bu tür olaylar bizi yıldırmayacak tabiî ki. Ama terör şüphesiz ki belli bir bedeli ödettiriyor. Ama bu bedel de karşılıksız kalmayacak.”

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı