GündemManşetSeyahatTürkiye

Bursa İstanbul deniz uçağı seferleri 1 Nisan’da başlıyor

BURSA-ISTANBUL DENIZ UCAGI SEFERLERI 1 NISAN'DA BASLAYACAK

İstanbul ile Bursa Gemlik arasını 18 dakikaya düşüren deniz uçağı seferleri 1 Nisan’da başlayacak. İstanbul Bursa deniz uçağı seferleri 100 lira fiyatla hizmet verecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Bursa (Gemlik) ile İstanbul (Haliç) arasındaki ulaşımı 18 dakikaya indirecek deniz uçağı seferleri, 1 Nisan’da başlayacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Burulaş’ın deniz uçağı seferlerinin tanıtımı dolayısıyla Haliç’teki iskelede basın toplantısı düzenlendi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İstanbul ile Bursa’nın yakınlaşması için her alanda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “Deniz uçakları 19 yolcu kapasitesine sahip. Uçaklar, 18 dakikada Bursa’ya, Gemlik’e ulaşacak. Yine aynı şekilde Bursa’dan kalkan uçaklar da İstanbul’un kalbine, Balat’a inecek. Bizler, zamanın kıymetini biliyoruz. Bundan dolayı 14 milyon nüfusuyla Türkiye ekonomisinin kalbi İstanbul’un, Bursa’ya yakınlaşması bizim için çok anlamlı. Deniz uçağı seferlerinin Bursa sanayisine ve turizmine önemli katkılar yapmasını bekliyoruz.  Bilet fiyatları, 100 lira. Hedefimiz para kazanmak değil, hizmet vermek” diye konuştu.

İstanbul Bursa deniz uçağı biletleri ”www.burulas.com.tr” adresinden ya da ”444 99 16” numaralı telefon aracılığıyla alınabilecek.

Uçaklara, Haliç’teki Kadir Has Üniversitesi Caddesi’ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’nin yanındaki iskeleden ve Gemlik Limanı’ndan binilecek. Uçaklar, salı günü dışında haftanın 6 günü, Haliç’ten sabah saat 08.30 ve akşam saat 18.00’de, Gemlik’ten ise sabah saat 09.15, akşam saat 18.45’te havalanacak.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı