GündemManşetPolitikaTürkiye

Cemil Çiçek: Vahşeti yapanlar kimseyi temsil etmiyor

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, askerlerin şehit edilmesinin, içinde bulunduğumuz mübarek günlerde ülkenin huzurunu kaçırmaya yönelik olduğunu söyledi.

Yaşanan bu olayların vahşet olduğunu, bunu yapanların da demokrasi, barış gibi maskelerin ardına saklandıklarını ifade eden Çiçek, Türkiye’de kimin ne talebi varsa demokratik yollardan, siyaseten, ortaya koyma imkânı varken kan dökmenin insanlıkla bağdaşmadını söyledi.

TBMM Başkanı Çiçek, Keçiören Belediyesi tarafından organize edilen uluslararası ramazan etkinliklerine katıldı. Tören sonunda gazetecilerin Başkale’deki terörist saldırıyla ilgili sorularını cevaplayan Çiçek, zamanında bu insanların küçük çocukları, kadınları katlettiğini hatırlattı. Bu kadar şeyler yapanların barış, demokrasi maskesi ardına saklanarak bu olayları örtmeye çalıştıklarını ifade etti. Bu mübarek günde böyle bir vahşeti yapanların milletimizle ve ülkemizdeki insanlarımızla alakası olamayacağını kaydeden Çiçek, bu vahşet’i yapanların bu ülkedeki hiç kimseyi temsil etmeyeceğini belirtti. Bunların arkalarında kimlerin olduğunu gayet iyi bildiklerini dile getiren Çiçek, Türkiye’nin demokratik bir ülke olduğunu ifade etti. Çiçek, “Yaşanan bu üzücü olaylarından dolayı ülkemiz, milletimiz, hükümetimizin kararlığı asla küçük de olsa zafiyete uğramayacaktır” dedi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı