GündemManşetPolitikaRöportajSadece NationalTurk'deTürkiye

CHP’de örgütün galibi Adnan Keskin NationalTurk’e konuştu!

2 dönem Deniz Baykal yazmadı, örgüt 1. sıraya yazdı!

Deniz Baykal’a olan muhalefeti nedeniyle 2002 ve 2007’de aday gösterilmeyen, ancak ilk kez yapılan ön seçimde Denizli’de birinci olan CHP eski Genel Sekreteri Adnan Keskin NationalTurk’e konuştu.

İşte Adnan Keskin ile yaptığımız söyleşi;

Deniz Baykal ile kan davam yok, ülke için birlikte çalışacağız

NationalTurk: Eski Genel Başkan Deniz Baykal’a muhalif kimliğinizle ön plana çıkan birisiniz. O süreci anlatabilir misiniz.

Adnan Keskin: Bunlar geride kaldı.Eski genel başkanla benim kan davam yok. Siyasette zaman zaman görüş ayrılıkları olur. Beraber çalışan insanların kulvar değiştirmesi gayet doğaldır. Siyaset insanla yapılıyor. İnsan statik değil dinamik bir varlık. Dinamik bir varlık olarak insanın olduğu yerde tartışma olur, eleştiri olur. Dolayısıyla birlikte çalışan insanların zamanla ayrılmaları, farklı kulvarda gitmeleri kaçınılmazdır.

Deniz Baykal ile aramda husumet yok, beraber CHP için çalışacağız

Biz sayın Deniz Baykal’la uzun bir süre dostça çalıştık. Beraberce ortak değerleri paylaştık. Ama daha sonra 1999’da barajın altında kaldıktan sonra geri dönüş sürecinde sayın Deniz Baykal’la farklı yaklaşımlarımız oldu. Ben Baykal’ın geri dönmesini doğru ve sağlıklı bulmadım. Bölünme olacağını, büyük bir başarı elde edilemeyeceğini vurgulayarak yollarımızı ayırdık. 2002 ve 2007’de beni milletvekili adayı yapmadı. Bununla ilgili sayın Deniz Baykal’a husumetle bakmıyorum.

Siyasette herkesin başına gelen benim de başıma geldi. İki dönem ben profesyonel siyasetin dışına itildim. Şimdi Deniz Baykal Antalya’dan, ben de Denizli’den milletvekili adayıyız. Umuyorum ki her ikimiz de beraberce CHP’nin büyümesi, gelişmesi ve iktidara gelmesi yönünde ortaklaşa bir mücadele vereceğiz. Partimizin ve ülkemizin yararına olmak için gayret sarf edeceğiz. Belki uygulamaya dönük farklılıklarımız çıkabilir ancak temel değerlerde bir farkımız yok. O da CHP’li ben de. Bunları bir kan davasına getirmemek gerekir. Bütün siyasi partilerde frekans farkı olan insanlar vardır. Onlarda olduğu gibi biz de uygarca mücadelemizi sürdüreceğiz.

NationalTurk: CHP’nin seçimdeki şansı ne sizce?

Adnan Keskin: İnşallah iyi bir sonuca varacağız. Ben Denizli’de iyi bir sonuca varacağım. Her aday, partinin genel başkan yardımcıları, PM üyeleri de kendi illerinde iyi çalışsınlar. Bulundukları makamın hakkını vererek iyi sonuçlar alsınlar. Bunu temenni ediyorum.

NationalTurk: Peki CHP iktidara gelirse eğer, AKP’nin yapamadığı neleri yapacak?

Adnan Keskin: Hukuksuzluğu, yolsuzluğu, haksızlığı ortadan kaldıracağız. Ülkede hukuk diye bir şey kalmamış. Yargı organı tamamen yürütmenin emrine girmiş. Böyle bir ülkede adaletten bahsedilebilir mi? İnsanlar için en temel gereksinimlerden birisi adalettir.

AKP ne yaptıysa CHP tersini yapacak!

Türkiye’nin her tarafında bir cemaat, tarikat kuşatması vardır. İnsanlar artık telefonla konuşamaz hale gelmiştir. Vergi adaletsizliği almış başını yürümüş, gelir dağılımı çarpıklığı sürüp gitmekte, işsizlik en büyük kanayan yara haline gelmiş. Türkiye’de ekonomi üretim ekseninden çıkmış, tamamen faize yüklenmiş. Kısacası AKP’nin yaptığı her şeyin tersini yapacak CHP. Çünkü AKP’nin yaptığı hiçbir şey sosyal devlet ilkesiyle bağdaşmamaktadır.

Verdikleri rakamlar içi boş saman çuvalı

AKP tamamen, yandaştan, eş dosttan yana bir politika uygulamaktadır. Türkiye’nin kaynaklarını yağmalamaktadır. Yolsuzluk batağına saplanmıştır ülke. CHP bunların kökünü kazıyacaktır. Kişi başı milli gelir 10 bin dolar diyorlar. Acaba kimde var 10 bin dolar? Rakamlarla oynayarak olmaz bunlar. Çıkıp bir Anadolu’da gezsinler. O zaman bu büyüme rakamlarının falan ne kadar içi boş bir saman çuvalına benzediğini göreceklerdir. AKP’nin yolsuzlukları karşısında yaşamım boyunca kavga vereceğim. AKP beni korkulu bela olarak görüyor.

NationalTurk: Başbakan Erdoğan’ın size milletvekilliği teklif ettiği doğru mu?

Adnan Keskin: Yok öyle bir şey.

NationalTurk: Kendi partinizde de olsa yolsuzluğu takip edecek misiniz?

Adnan Keskin: Elbette, elbette. Şimdiye kadar da zaten müsaade etmemişim. Benim için yolsuzluğun partisi yoktur.

Bağlantılar

Bir Yorum

  1. Adnan Keskin banada itici geliyordu.Lider particiliğini o partide parti içi demokrasiyi elbette savunuyorum olmalı,lider suntasını kabul etmiyorum ama bir partide her milletvekili veya partili ayrı bir klik veya imparator değildir,merkezi otoriteye asgaride uymalı elbette konuşmalı eleştirmeli ama parti tüzüğü ve kararları her üyeyi vekili bağlar.Sn,Baykal sn Keskini vekil adayı yapmamıştır ama kendisini T İş Bankası AŞ yönetim kurulu üyesi yapmıştır.Profosyenel bir iştir ve en az vekil aylığı kadar geliri olan bir iştir.Sn,Keskin diğer partiden dışlanan vekiller gibi eskilerden,eskilerle bu partinin bir yerlere gidilemeyeceğinide bilenlerdendir bu partiyi onlarla birlikte sn,keskin’de TBMM dışında bırakmadımı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı