GündemManşetPolitikaSon DakikaTürkiye

CHP İzmir İl Başkanı istifa etti: Söz veriyorum ihanet etmeyeceğim

Ali Engin

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, 2015 yılında yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı olacağı için istifa etti. Engin, ‘Aday olamazsam söz veriyorum partime ihanet etmeyeceğim’ dedi.

Engin, CHP İzmir İl Başkanlığı görevinden 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak üzere istifasını, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde, İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve parti üyelerinin katılımıyla düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Salona gelişinde partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Engin, yaptığı konuşmada, 2,5 yıldır sürdürdüğü CHP İzmir İl Başkanlığı görevinden, görev süresinin haziran ayında dolacak olmasına karşın parti örgütünün kendisini milletvekili olarak görmek istemesi nedeniyle istifa ettiğini bildirdi.

İl başkanlığı görevinde ulunduğu sürece, bu görevin sorumluğununu ve zorluğunu her zaman üzerinde hissettiğini, talip olduğu milletvekilliği görevinin sorumluluğunun büyüklüğünü de bildiğini ifade eden Engin, “Önümüzdeki dönem Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zor, en meşakkatli mücadeleyle geçeceği bir dönem olması nedeniyle gerçekten çok önemli. Yeni bir yolculuğa çıkacağız, bu yolculuk da ‘umuda yolculuk’ olacak. Umudumuzu büyüteceğiz, güçleneceğiz, birliğimizi, beraberliğimizi pekiştireceğiz. Ben inanıyorum ki artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapacağız” dedi.

-“Aday olamazsam asla partime ihanet etmeyeceğim”

Engin, seçimler öncesi aday olamaması halinde bir küskünlük içine girmeyeceğini ve asla partisine ihanet etmeyeceğini de belirterek, şunları kaydetti:

“Parti bana görev vermezse milletvekilliği değil de sade bir üye olma onurunu tekrar yaşarsam, söz veriyorum sizlerle beraber kampanyanın en önünde olacağım. Hiçbir şekilde, ‘aday olamadım’ diye gazetelerden, kulislerden parti yöneticilerini, partimi küçük düşürmeyeceğim. Bir başka partiye çalışmayacağım, gidip bir başka partiden aday olup 300-500 oy alarak, bir milletvekilinin ne kadar önemli olduğu bir dönemde partime ihanet etmeyeceğim.”

Ali Engin, toplantısının ardından il yönetim kurulu üyeleriyle beraber katılımcıları selamladı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı