EkonomiTürkiye

Buldan’da tekstil sektörü tehlike sinyalleri veriyor

Türkiye’de tekstil sektörünün başkenti konumundaki Denizli’de sektörün sorunları çığ gibi büyürken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanı Zafer Gönenç yaklaşan tehlikeye dikkat çekti.

Gönenç, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve halkın dertlerine çözüm üretmek amacıyla, İl yönetim kurulu ve İl Genel Meclis üyeleriyle Buldan’ı ziyaret etti.

Gönenç ve beraberindeki heyet, ilk olarak CHP Buldan İlçe Başkanı Hikmet Şenözen ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Gönenç, gittikleri her yerde işsizlik ve geçim sıkıntısı sorunuyla karşılaştıklarını belirterek, AK Parti iktidarının ekonomik politikaları yüzünden esnaf, üretici ve çiftçinin iflas noktasına geldiğini iddia etti. Esnafla yaptığı görüşmede, Buldan’ın temel geçim kaynağı olan tekstil sektörü ve dokumacılığın tehlike sinyalleri verdiğinin görüldüğünü savunan Gönenç, şöyle konuştu:

”Ne yazık ki bugün ülkede hiç kimse hayatından memnun değil. Her sektör bir çöküş dönemi yaşıyor. Bu tablo, Türkiye insanını karamsarlığa sürüklemiş durumda. Yaptığımız sohbetlerde, esnafımız ekonomik olarak sürekli gerilediğini ve ticaret hayatının can çekiştiğini dile getirdi. Buldan, tekstilde önemli bir merkez olmasına karşın ekonomik durgunluk yüzünden tehlike sinyalleri veriyor. Yapılacak tek bir şey var. O da seçimde AK Parti’ye yapılanların hesabını sormaktır. Türk insanı, geleceğine sahip çıkmak zorundadır. Aksi halde Türkiye hem rejim olarak hem de ekonomik olarak farklı bir ülke haline gelecektir.”

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 57)
Şarap Turları, Gurme Turları en iyi servis ve fiyat garantisiyle.
Şarap ve Gurme Turları
italya Gurme turları ile en lezzetli ve unutulmaz seyahatler için.
İtalya Şarap ve Gurme
Fransa Gurme Turları, romantik bir ülkede sayısız lezzetler.
Fransa Şarap ve Gurme
İspanya Gurme Turları, güzel şaraplar ve leziz gurme gezileri.
İspanya Şarap ve Gurme
Hot-Affiliates Reklamları
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı