GündemManşetPolitikaTürkiye

Devlet Bahçeli: Fransa ile tüm ilişkiler dondurulmalı

Devlet Bahçeli: Fransa ile tüm ilişkiler dondurulmalı! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa Ulusal Meclisi’nde kabul edilen sözde soykırım iddialarının inkar edilmesine ceza verilmesi tasarısının yasalaşmasıyla ilgili sert açıklamalar yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa’yla yürütülen siyasi ve ekonomik ilişkilerin dondurulması ve Fransız şirketlerinin kamu ihalelerine girmelerinin engellenmesi gerektiğini belirterek “Karar büyük bir skandal ve kara leke olarak tarihe geçmiştir. Hak ve özgürlükler konusunda mangalda kül bırakmayan Fransa, Ermeni lobilerinin oyununa siyasi hesaplar çerçevesinde göz göre göre alet olmuştur” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Devlet Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi bu küstah siyasi hükmü nefretle karşılamakta, şiddetle kınamakta ve tüm varlığıyla lanetlemektedir. Şayet asılsız soykırım iddialarını inkâr edenlere cezai yaptırım kararı bundan sonra Fransa Senatosu’nda da onaylanırsa, Türkiye ile Fransa arasında tamiri mümkün olmayan bir husumet ve hizip kendisini gösterecektir. Fransa’nın Türk milletini katliamcı olarak sunma ve gösterme densizliği hiçbir şart altında sıradan ve olağan görülemeyecek bir tavır olarak hatırlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı