Türkiye

Diyanet-Sen’den açıklama!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Taksim’de düzenlenen bombalı saldırı ile ilgili olarak, nifak tohumları saçma gayreti içinde olanların kanlı saldırılarının ülke bütünlüğünü bozmaya yetmeyeceğini söyledi.

Bayraktutar: “Kimsenin gücü huzurumuzu engellemeye yetmeyecek.” dedi.

Bayraktutar, Taksim’de meydana gelen terör saldırısı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenleri lanetlediklerini belirterek, en ağır insanlık suçu olan terör olaylarının amacının, Türkiye’deki toplumsal huzuru ve barışı bozmak olduğunu söyledi. Bayraktutar, millet olarak böyle durumlarda infial ve tahriklere kapılmadan, sağduyulu hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bayraktutar, şöyle dedi:

“Türkiye’de demokrasi, hak ve özgürlüklerin gelişmesi adına önemli adımların atıldığı, sorunların çözümü konusunda güzel gelişmelerin olduğu, halkımızın kardeşçe barış ve huzur içinde yaşama kararlılığını ortaya koyduğu bir süreçte yapılan bu terör eylemi, milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşçe yaşama iradesi karşısında hiçbir sonuca ulaşamayacaktır. Kan ve şiddetten medet umarak terörü ülke üzerinde tehdit unsuru olarak kullanmak isteyenler; birliğimizi, beraberliğimizi, dostluğumuzu ve kardeşliğimizi bozamayacak. Bizler, ülkemizin normalleşme ve demokratikleşme yönünde verdiği mücadeleden rahatsız olan odakların kirli planlarına alet olmamalıyız. Toplumda infial oluşturacak eylemleriyle, bu amaçlarını gerçekleştirmeye çalışan ‘şer odakların’ oyununu bozmak, Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne, huzuruna ve barışına katkı sunmak için sağduyu ve ağırbaşlı davranmak zorundayız. Bu menfur saldırının en kısa zamanda aydınlatılacağına ve faillerinin cezalandırılacağına inancımız tamdır. Kimsenin gücü huzurumuzu engellemeye yetmeyecek.”

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı