AfrikaAmerikaAsyaAvrupaDünyaFIFA Dünya KupasıFutbolGündemLatin AmerikaManşetOrtadoğuSpor

Dünya Kupası Heyecanı Başlıyor

Dünya Kupası Heyecanı Şimdiden Başladı

2010-fifa-england-nationalturk

 

11 Haziran’da ev sahibi Güney Afrika ile Meksika arasında oynanacak açılış karşılaşmasıyla başlayacak 2010 Dünya Kupası finallerinde heyecan şimdiden başladı.

Dünya Kupası gruplarının belli olmasıyla birlikte fikstürde az önce belirlendi.

Buna göre Dünya Kupası’ nda Gruplar ve Maçlar;

– A GRUBU-
11 Haziran Cuma 17. 00: Güney Afrika – Meksika (Soccer City, Johannesburg)
11 Haziran Cuma 21. 30: Uruguay – Fransa (Cape Toewn)
16 Haziran Çarşamba 21.30: Güney Afrika – Uruguay (Pretoria)
17 Haziran Perşembe 14.30: Fransa – Meksika (Polokwane)
22 Haziran Salı 17.00: Meksika – Uruguay (Rustenburg)
22 Haziran Salı 17.00: Fransa – Güney Afrika (Bloemfonstein)

-B GRUBU-
12 Haziran Cumartesi 14. 30: Arjantin – Nijerya (Ellis Park, Johennesburg)
12 Haziran Cumartesi 17. 00: Güney Kore – Yunanistan (Cape Town)
17 Haziran Perşembe 17.00: Yunanistan – Nijerya (Bloemfonstein)
17 Haziran Perşmbe 21.30: Arjantin – Güney Kore (Soccer City, Johannesburg)
22 Haziran Salı 21.30: Nijerya – Güney Kore
(Durban) 22 Haziran Salı 21.30: Yunanistan – Arjantin (Polokwane)

-C GRUBU-
12 Haziran Cumartesi 21:30: İngiltere – ABD (Rustenburg)
13 Haziran Pazar 14:30: Cezayir – Slovenya (Polokwane)
18 Haziran Cuma 17:00: Slovenya – ABD ((Ellis Park, Johennesburg)
18 Haziran Cuma 21.30: İngilltere – Cezayir(Cape Town)
23 Haziran Çarşamba 17.00: Slovenya – İngiltere (Port Elizabeth)
23 Haziran Çarşamba 17.00: ABD – Cezayir (Pretoria)

-D GRUBU-
13 Haziran Pazar 17:00: Almanya – Avustralya (Durban)
13 Haziran Pazar 21:30: Sırbistan – Gana (Pretoria)
18 Haziran Cuma 14:30: Almanya – Sırbistan ((Port Elizabeth)
19 Haziran Cumartesi 15:30: Gana – Avustralya (Rustenburg)
23 Haziran Çarşamba 21:30: Avustralya – Sırbistan(Soccer City, Johannesburg)
23 Haziran Çarşamba 21:30: Gana – Almanya (Nelspruit)

-E GRUBU-
14 Haziran Pazartesi 14:30: Hollanda – Danimarka (Durban)
14 Haziran Pazartesi 21:30: Japonya – Kamerun (Bloomfontein)
19 Haziran Cumartesi 17:00: Hollanda-Japonya (Durban)
19 Haziran Cumartesi 21:30: Kamerun-Danimarka (Rustenburg)
24 Haziran Perşembe 21:30: Danimarka – Japonya (Rustenburg)
24 Haziran Perşembe 21.30: Kamerun – Hollanda(Cape Town)

 

-F GRUBU-
14 Haziran Pazartesi 21:30: İtalya-Paraguay (Cape Town)
15 Haziran Salı 14: 30:Yeni Zelenda-Slovakya (Rustenburg)
20 Haziran Pazar 14:30: Slovakya-Paraguay (Bloemfontein)
20 Haziran Pazar 17:o0 İtalya-Yeni Zelenda (Nelspruit)
24 Haziran Perşembe 17:00 Slovakya-İtalya (Ellis Park)
24 Haziran Perşmbe 17:00 Paraguay-Yeni Zelenda (Polokwane)

-G GRUBU-
15 Haziran Salı 17:00: Fildişi Sahilleri – Portekiz (Port Elizabeth)
15 Haziran Salı 21:30: Brezilya – Kuzey Kore(Ellis Park)
20 Haziran Pazar 21:30: Brezilya – Fildişi Sahilleri(Soccer City, Johannesburg)
21 Haziran Pazartesi 14:30: Portekiz – Kuzey Kore (Cape Town)
25 Haziran Cuma 17:00: Kuzey Kore – Fildişi Sahilleri (Durban)
25 Haziran Cuma 17:00: Portekiz – Brezilya (Nelspruit)
-H GRUBU-
16 Haziran Çarşamba 17:00: İspanya – İsviçre (Durban)
16 Haziran Çarşamba 14:30: Honduras – Şili (Nelspruit)
21 Haziran Pazartesi 14:30: Şili – İsviçre (Port Elizabeth)
21 Haziran Pazartesi 21:30: İspanya – Honduras (Ellis Park)
25 Haziran Cuma 21:30: İsviçre – Honduras (Bloemfontein)
25 Haziran Cuma 21:30: Şili – İspanya( Pretoria)

fifa-2010-banner

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı