GündemManşetPolitikaTürkiye

Egemen Bağış espri yaptı!!! “Mart sonu itibariyle kedilerle çatı çatı geziyorlar”

Egemen Bağış

Rüşvet almakla suçlanan eski bakanlardan Egemen Bağış, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde muhalefetin ‘çatı aday’ arayışlarını muhteşem (!) bir espriyle yorumladı: Mart sonu itibarıyla kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar…

İsviçre’nin Zürih kentindeki Hilton Otel’inde düzenlenen “Vesayet Zincirlerini Kıran Türkiye’nin 2023 Vizyonu” konulu panelde konuşan Egemen Bağış, muhalefet partilerini cumhurbaşkanı adaylarını belirleme noktasında eleştirerek “Bizdeki vesayet yandaşları yeni bir sürece girdiler. Çatı aday arıyorlarmış. Mart sonu itibarıyla kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar. Vesayetçilerin ortaya attığı iddialardan biri de ‘Türkiye’nin ekseni kayıyor’ iddiası. Türkiye’nin ekseninin nereye kaydığını merak edenler, Türk Hava Yolları (THY) nereye uçuyor oraya baksın. Dünyada en çok noktaya uçan ülke haline geldik” ifadelerini kullandı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), İsviçre hükümetinin “Doğu Perinçek davası” kararını temyize götürme başvurusunu 3 Haziran’da kabul etmesine ilişkin değerlendirmede de bulunan Bağış, şöyle devam etti:

“Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir kimsenin hiçbir konuda görüşlerinin paylaşmasının engellenmesini mantıklı bulmadığımı vurgulamak istiyorum. Umut ediyorum ki dost müttefik İsviçre makamlarının da bu konuda makul bir karar vereceklerine hep beraber şahit olacağız.”

Başkanlık sistemi hakkında ise Bağış, “(Türkiye parlamenter sistemle devam edebilir mi) eder ama işte böyle gider. Şu an dünyadaki güçlü ülkelere baktığınız da ortak bir özellik görüyorsunuz. Dünyanın bütün güçlü ülkeleri başkanlık sistemiyle yönetilen ülkeler. Basit bir gerekçesi var. Başkanlık sistemi istikrarı güvence altına alıyor” yorumunda bulundu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı