GündemManşetPolitika

Ekrem İmamoğlu: 10 ilçeyi daha kazanabiliriz

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçime dair değerlendirmelerde bulundu. Beyoğlu’nda iddialı olduklarını kaydeden İmamoğlu, kazanabilecekleri ilçelerin sayısını, mevcut 14 ilçenin dışında 10’u bulabileceğini aktardı.

Ekrem İmamoğlu, Birgün’den Berkant Gültekin’e konuştu.

“Gerçekler, ekonomik kriz ve işsizlik daha baskın” diyen İmamoğlu, yaklaşık olarak 100 kişiden 70’inin en yakıcı probleminin kriz, yoksulluk ve işsizlik olduğunu kaydetti.

İmamoğlu, “Kazanırsanız ya da kaybederseniz, kendinize nasıl bir yön çizeceksiniz?” sorusuna “İnanın, gündemimde İstanbul’u yönetmek dışında hiçbir şey yok. İnsan zaten siyasette kendi kariyerini planlayamaz. Planlandığı takdirde iş bütün ruhunu kaybeder. İlkesel olarak kendim asla bir kariyer planlaması yapmam. Zaman ne gösterir bilemeyiz” yanıtını verdi.
Bazı ilçelerde değişim beklediğini vurgulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Aslında çok iddialı görünmediğimiz ama sürpriz beklediğimiz ilçeler var. Beyoğlu iddialı olduğumuz ilçelerden birisi. Farkın çok göründüğü ama değişime gebe olan başka ilçeler de var.”

İmamoğlu, ciddi anketler yaptırdıklarını belirterek kazanabilecekleri ilçelerin sayısını, mevcut 14 ilçenin dışında 10’u bulabileceğini aktardı.

Seçimi kazanması halinde Türkiye siyasetinin önemli öznelerinden biri olacak İmamoğlu’nun, gerilimi azaltmak için bir fikri olup olmadığı da üstünde durulması gereken bir nokta. CHP’li aday, sakin bir ses tonuyla bunun ‘çok kolay’ olduğunu söylüyor. CHP’nin evladı olduğunu vurgulayan İmamoğlu, toplumu bütünleştirmek ve kutuplaşmaya son vermek amacıyla partizanlığı bitireceğini belirtiyor. İmamoğlu’na göre, ‘partiye en iyi hizmetin yolu particilik yapmamaktan’ geçiyor. “Herkese eşit davranırsanız ve şeffaflığı sağlarsanız, birçok problemi aşarsınız. İnsanlar bakacak ki burada partiden talimat alarak iş yapan bir belediye başkanı yok. Belediye başkanı özgün, hür biçimde insanlara eşit davranan biri olmalı. Partinin araç olduğu, aracın hizmet olduğu bir anlayışımız var. Bu otomatik olarak gerilimi azaltacak” sözleriyle mesele hakkındaki görüşünü açıklıyor İmamoğlu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı