GündemManşetPolitikaSon DakikaTürkiye

Erdoğan’dan Osman Pamukoğlu’na sert yanıt: Seviyesiz

Başbakan Erdoğan, ‘Hakkari elden çıktı’ diyen HEPAR Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’na sert tepki gösterdi.

Şehit yakınları, gaziler ve terör mağduru sivillerle iftarda bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir televizyon programında “Hakkari elden çıktı” diyen HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu hakkında şunları söyledi:

“Bu kutsal ocaktan çıktıkları halde, bazı televizyon kanallarına çıkmak suretiyle, bu televizyon kanallarında filanca ilimizin artık elden çıktığını söyleyecek kadar seviyesiz insanlar da var bu ülkede. Bunlar generallik seviyesine kadar yükselmiş insanlar. Böyle seviyesizlik olur mu? Böyle seviyeden muaf bir insan olur mu? Şu anda karşımızda namertçe saldıran, kalleşçe tuzaklar kuran, ardından kalleşçe korkakça kaçan, ardından mağaralara korkakça saklanan bir düşman böyle bir tehdit var. Bütün bunlar karşısında nasıl der.”

Erdoğan, muhalefetin terör örgütünün ağzıyla hükümetle mücadele ettiklerini iddia ederek “Açık söylüyorum, biz terör örgütüne motivasyon sağlayacak hiçbir girişimin içinde olmayız. Ne demek ya, şu anda Şemdinli’de teröristler, terör örgütü bize saldırıyor diye biz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bundan dolayı nasıl toplarız. Biz, şu anda zaten terörle mücadele içindeyiz. Varsa senin bildiğin bir şey, söyleyeceğin bir şey, buyur, Başbakan burada, gel söyle. Bizdeki muhalefet, ‘Acaba biz, bu iktidarı nasıl zayıf düşürürüz’ diye farkında olmadan veya bilerek, bunlar ne yazık ki bölücü terör örgütünün değirmenine su taşımışlardır. Terörden nemalanmak, oradan siyasi rant elde etmek için ellerinden geleni yapıyorlar” diye konuştu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı