GündemManşetSağlıkYaşam

Erkeklerde artan estetik merakı şaşırtıyor

Estetik Cerrahi : Estetik ameliyat yaptıran erkekler çoğalıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma erkekler hakkında ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Araştırmaya göre erkekler estetik operasyon yaptırmada kadınları geçiyor.

Londra / NationalTurk – İngiltere’de yapılan bir cerrahi araştırma, erkeklerin de en az kadınlar kadar estetik oerasyon yaptırmaya meraklı ve eğilimli olduklarını ortaya çıkarttı. Estetik cerrahlarla yapılan röportaj, erkeklerin vücutları için en fazla başvurduğu dört estetik operasyonunu gözler önüne serdi. Buna göre erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyon, koltuk altı hizasında sarkan veya biçimsiz bir şekle sahip olan göğüslerinin üstüne yağ enjekte ederek yaptırdıkları göğüs dirileştirme ameliyatı.

Estetik Cerrahi :  Estetik ameliyat yaptıran erkekler çoğalıyor

Erkeklerin en fazla başvurduğu operasyonlardan bir diğeri ise göğüs altında biriken yağların alınması olurken, estetik cerrahlar, erkek hastaların çoğunlukla arzu ettikleri operasyonlardan birinin de alt karın kaslarının belirginleştirilmesi olduğunu belirtti. Erkekler tarafından revaçta olan bir diğer estetik operasyon ise, adonis kaslarıyla alakalı. Operasyon için bağırsak üzerinde tümsek görüntüsü sağlanarak adonis kası belirginleştiriliyor. İngiliz Estetik Cerrahlar Derneği’ne göre, son bir yılda erkeklerin burun estetiği, göğüs şekillendirmesi, kaş ve boyun kaldırtma ile göz kapağı gerdirtme ameliyatlarında yüzde 7’lik bir yükselme kaydedildi. Bu oran kadınlarda ise sadece yüzde 5’te kaldı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı