Son Dakika

Felipe Scolari Türk Milli Takımı’ a ışık

Felipe Scolari Türk Milli Takımında görev yapmak isterim.

Luiz Felipe ScolariÖzbekistan’ın Bunyodkor takımını çalıştıran Luiz Felipe Scolari, adının Türk Milli Takımı ile birlikte anılmasına duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Brezilyalı çalıştırıcı, “Adımın Türkiye ile anılması beni çok memnun etti. Ama bana gelmiş bir teklif yok. Türk futbolindaki mevcut yapı mükemmel. Euro 2008’de takip ettim. Müthiş bir takım ruhu vardı. Her çalıştırıcı böyle bir ülkede ve takımda görev yapmak ister. Gelecek teklifi değerlendiririm. Bunyodkor Kulübü ile de durumumu görüşürüm” diyeer Türkiye’den gelecek teklife yeşil ışık yaktı.

TFF’dan  açıklama geldi.

Bu arada Milli Takım Teknik Direktör adayları ile ilgili medya da çıkan spekülasyonlara TFF’dan  açıklama geldi.

Açıklamada ;
“Bazı gazetelerimiz, Hollanda kaynaklı asılsız bir haberi sayfalarına taşımış, yapıldığı söylenen ama hiç gerçekleşmemiş bir görüşmede, verilmesi düşünülen ama asla gerçek olmayan bir bedel gündeme gelmiş, ayrıca kendisiyle hiç görüşülmemiş bu değerli teknik adamın, gerçekte hiç yapılmamış teklifi geri çevirdiği iddia edilmiştir.

Yurtdışı kaynakları da işin içine katarak inandırıcılık dozu arttırılmaya çalışılan bu tip haberlerin gerçekle uzaktan yakından en ufak bir ilişkisi yoktur.

Şu gerçekleri bir kez daha tekrarlamak isteriz ki,

Türkiye Futbol Federasyonu bugüne kadar hiçbir teknik adamla tek bir görüşme dahi yapmamıştır. Milli Takımımız için ilk aşamadaki arayışımız; kişilerle değil, sistemle ilgilidir. Milli Takımlarımız ve futbolumuz için en doğru “teknik yönetim modelini” oluşturduktan sonra, bu modele en uygun teknik adam ve ekip için çalışmalar başlayacaktır.

Tüm yayın organlarımızdan; kamuoyunu yanlış bilgilendirmek bir yana, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve futbolumuzu da zor duruma düşürebilecek bu tür mesnetsiz söylentilere son vermelerini önemle rica ediyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu, her konuda olduğu gibi, Milli Takımımız konusunda da attığı her önemli adımda, kamuoyunu en kısa sürede bilgilendirecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu

TFF bu açıklamaları yaparken;
İtalya Futbol Federasyonu İtalyan Milli Takımının, 18 Kasım’da Türk Milli Takımı ile hazırlık maçı oynamak için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı