GündemSon DakikaTürkiyeYaşam

Gedikpaşa’da patlama: 2 ölü 5 yaralı

Gedikpaşa Patlamaİstanbul’un Gedikpaşa semtinde geçici ruhsatla çalışan ayakkabı atölyesinde imalatta kullanılan fırının patlaması sonucu 2 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

Patlamada Mehmet Şerif Olgun (27) ile Mehmet Olgun (16) olay yerinde yaşamını yitirdi.

Gedikpaşa Camii Sokak’ta bulunan Almalılar İşhanı’nın 3’üncü katında bulunan ayakkabı atölyesinde şiddetli bir patlamanın ardından yangın çıktı. Ayakkabıların tabanlarının yapıştırıldıktan sonra kurutulması için kullanıldığı öğrenilen fırının genleşmeye bağlı patladığı belirtildi.

Patlama sonrası acı haberi alır almaz olay yerine gelen Mehmet Şerif Olgun ile Mehmet Olgun’un yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Olay sonrası yetkililere isyan eden ve işyerinin ruhsatsız olduğunu belirten amca İsmail Olgun “Beş katlı bir bina yanıyor. Bir yangın merdiveni bile yok. Çalışmak zorundayız, bizim bu mecburiyetimizi kullanarak iş yeri sahipleri bizi eziyorlar, bu çocuklara yazık değil mi?” dedi. Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken iş yeri sahibi Abdurrahman D. gözaltına alındı. Mehmet Şerif Olgun ile Mehmet Olgun’un cesetleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı