AtletizmManşetPolitikaSpor

Gençlik ve Spor Bakanı!! “Doping İstanbul’un seçilme şansını olumlu etkiler”

Suat Kılıç

Türk sporunda son aylarda üst üste patlayan doping skandallarına en ilginç yorum Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan geldi. Kılıç, ‘Doping 2020 olimpiyatlarında İstanbul’un seçilme şansını olumsuz etkilemez. Aksine olumlu etkisi olur’ dedi.

Hürriyet gazetesine konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, son dönemde çok sayıda Türk sporcunun dopingli çıkmasının, İstanbul’un 2020 olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapma şansını nasıl etkileyeceği konusundaki soruyu şöyle yanıtladı:

“Doping bizi, 2020 olimpiyatlarında İstanbul’un seçilme şansını olumsuz etkilemez. Aksine, olumlu etkisi olur. Biz, böyle bir hadiseyi halının altına süpürmedik. Aksine halıyı kaldırdık. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin kuralları neyse, onu uyguladık. Habersiz ve sık numuneler aldık. Dopinge sıfır tolerans dedik. Dopingin bu kadar üzerine giden bir ülke, cezalandırılmamalı. Aksine taltif edilmeli.”

Kılıç, dopingin bir “zehir” olduğunu, dönemsel başarı getirse bile, insan sağlığına büyük zarar verdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu; “Doping fıtri değildir. Dopingle gelecek başarı gelmez olsun. Yakalanma ya da yakalanmama meselesi değildir. Dünya madalyalı ama böbreği iflas etmiş bir sporcu istemiyoruz. Yazıktır, günahtır. Şimdi dünya ve olimpiyat şampiyonaları için altın, gümüş ve bronz madalyalar için, ödül miktarını yarı yarıya düşürüyoruz.”

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı