MagazinSeyahatSinemaTurizmYurtdışı Magazin Haberleri

Gizli kalmış bir cennet: Skellig Michael Adası

star warsYıldız Savaşları serisisinin son filmi Güç Uyanıyor’ın final sahnesine ev sahipliği yapan Skellig Michael adasında turizm patlaması yaşanıyor.

Geçtiğimiz aylarda vizyona giren Star Wars: The Force Awekens filminin bazı sahneleri, İrlanda’nın mistik adası Skellig Michael’da çekildi.

Tüm dünyada büyük ilgi uyandıran Star Wars serisi, yeni trendleri belirlemeye devam ediyor. Filmin çekimlerine sahne olan İrlanda’daki Skellig Michael adası son aylarda dünyanın en çok turist çeken merkezlerinden biri oldu. Serinin 7. filmi vizyona girene kadar sadece İrlandalıların ilgisini çeken Skellig Michael adası artık bir turizm cenneti.

Skellig Michael Adası

Skellig Michael Adası, İrlanda’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesimde yer alan iki tarihi alanından biri. Ana karadan yaklaşık 12 kilometre açıkta bulunan ada, 230 metre yüksekliğindeki sivri tepesiyle sıradışı bir görüntüye sahip. Adanın en dikkat çeken yeri 7. yüzyılda inşa edilen manastır. Bu manastır, Hristiyanlığı yaymak için İrlanda’ya gelen din adamları tarafından 7. yüzyılda yapılmış ve günümüze kadar ulaşmış.

Yüksek düzeyde koruma uygulanan Skellig Michael Adası, mayıs ve eylül ayları arasında ziyaret edilebiliyor. Adanın koylarında profesyonel dalgıçlar eşliğinde dalış yapma imkanları da bulunuyor. Adada ayrıca mutlaka görülmesi gereken iki adet deniz feneri de bulunuyor.

Filmin yönetmeni J. J. Abrams, adanın fotoğrafını gördüğü ilk anda filmin final sahnesini burada çekmeye kara vermiş.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı