FutbolManşetSpor

Göksel Gümüşdağ: Türk futbolundan çekilmeye hazırım

Şike soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra dün savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, ‘Camiam olarak hiç idari, adli cezaya gerek kalmaksızın en ufak bir emare olsa Türk futbolundan çekilmeye hazır olduğumu kayıtlara geçtim’ dedi.

TFF’nin İstinye’deki binasında önceki gün yapılan aramanın ardından gözaltına alınan TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, saat 13.30’da İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Gümüşdağ’ın dün sağlık kontrolüne götürüldüğü lüks mercedes ile bugün saat 13.00’de iki avukatının adliyeye geldiği gözlendi. Gümüşdağ ise adliyeye polis otomobili ile getirildi.

Göksel Gümüşdağ, yaklaşık 2 saat ifade verdikten sonra Savcı Mehmet Berk tarafından serbest bırakıldı. Kendisine sorulan 4 sorunun ardından saat 15.30 sıralarında serbest bırakılan Gümüşdağ, adliyeden ayrılırken, basın mensuplarının sorularını cevapladı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Beşiktaş arasında oynana Türkiye kupası final müsabakasıyla ilgili bilgisine başvurulduğunu söyleyen Gümüşdağ, “O konu ile ilgili mevcut içeride olan arkadaşlar var. Bunlarla ilgili, onların tapeleri ile ilgili bilgime başvurdular. Onun dışında dönemin TFF Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanıyla zaman zaman doğal olan Kulüpler Birliği Başkan Vekili olarak, kulüp başkanı olarak yaptığım telefon görüşmeleriyle ilgili bilgime başvuruldu. Bende bunlarla ilgili İBB – Beşiktaş Kupa finaliyle ilgili, gerek Kulüpler Birliği Başkan Vekili olarak ve kulüp başkanı olarak yaptığım ifadelerle ilgili konuşmalara ilişkin, seçim sürecindeki adaylığım dönemiyle ilgili konuşmalarım nedeniyle bilgi alındı. Bunların hepsini çok açık ve net bildirdik.” dedi.

Gümüşdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Her ifademin altına da gerek Beşiktaş gerek diğer konularla ilgili şunu özellikle belirttim; İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve şahsım Göksel Gümüşdağ olarak, camiam olarak, hiç idari ve adli cezaya gerek kalmaksızın en ufak bir emare olsa, Türk futbolundan çekilmeye hazır olduğumu kayıtlara geçtim. Savcıya da rica ettim. O da sağolsun bu anlamda gidebilirsin diye talimat verdi.” ifadesini kullandı.

İfade verdiği için çok memnun olduğunu belirten Gümüşdağ, “Çünkü zaman zaman kamuoyunda spekülasyon oldu. Bu da beni rahatlatmış oldu. En azından kamuoyunda algıları silmiş olur. Biz her zaman gerek kulübümüzle gerek yönetim anlayışımızla gerek teknik direktörümüzle Türk futboluna doğru model olmaya çalıştık.” dedi.

“İsim olarak Aziz Yıldırım ve Serdar Adalı ile görüşmeleriniz mi soruldu?” şeklindeki soruya Gümüşdüğ, “Kulüpler Birliği Vakfı başkan vekilliğini yaparken tek Aziz beyle değil, diğer kulüp başkanlarıyla ilgili sorular sormuş olabilirler. Bunun gizliliği var söyleyemem.” cevabını verdi. Göksel Gümüşdağ, açıklamanın ardından adliyeden ayrıldı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı