GündemManşetPolitikaTürkiye

KCK operasyonu! Hakkari’de 35 kişi gözaltına alındı

PKK’nın şehir yapılanması olan KCK’ya yönelik operasyonda Hakkari’de aralarında il genel meclisi başkanı, BDP il başkanı ve belediye başkan yardımcılarının da bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.

Van Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında polis ekipleri, Hakkari’de belirlenen noktalarla BDP’nin demokratik çözüm çadırına baskın yaptı.

KCK operasyonunda, aralarında Hakkari Belediye Başkan Vekili Nurullah Çiftçi, Başkan Yardımcısı Hatice Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Ferzınde Yılmaz, BDP İl Başkanı Orhan Koparan, BDP Merkez İlçe Başkanı Kenan Kaya, bazı il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve mahalle muhtarının da bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı. Zanlılar Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilecek. Eski BDP Genel Merkez Saymanı Salih Yıldız, hükümetin BDP’nin içini boşaltma amacında olduğunu dile getirerek “Bu operasyon barış ve demokrasiye sevdalı olan insanların psikolojisini bozmak amaçlıdır. Bu bir komplodur” dedi.

Bu arada BDP’nin organizasyonuyla bugün toplanan yaklaşık 10 bin kişi Hakkari Emniyet Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı