GündemSon DakikaTürkiye

Hakkari’de minibüs mayına çarptı

Hakkari’nin Durankaya beldesinde bir sivil minibüs, yola önceden döşenen mayına çarptığı bildirildi.

İlk bilgilere göre, seyir halindeki minibüste çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor.

Patlamanın olduğu bölgeye karadan ambulans havadan da çok sayıda helikopter sevk edildi. Hakkari Valiliğinin konu ile ilgili açıklama yapacağı belirtildi.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Hakkari Valiliği, Geçitli köyü yakınlarında bir minibüsün geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucu ölenlerin sayısını 9 olarak açıkladı.

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada, terör örgütü mensuplarınca yola döşendiği değerlendirilen, kablo düzenekli uzaktan kumandalı ve cinsi tespit edilemeyen patlayıcının Geçitli köyünden Hakkari’ye giden 65 EN 341 plakalı sivil yolcu minibüsünün geçişi sırasında infilak etmesi sonucu 9 vatandaşın öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı belirtildi. Açıklamada, bölgede yapılan incelemede patlayıcı düzeneğinin bulunduğu yerde, içinde çeşitli yaşam malzemesi ve elektronik düzenek bulunan 2 adet sırt çantası, 2 adet Rus yapımı antitank mayın ve havan mühimmatının içine patlatma düzeneği ile tuzaklanmış C4 plastik patlayıcı madde bulunduğu, olayla ilgili inceleme ve soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı