FutbolManşetSon DakikaSpor

İbrahim Akın: Savcı ifadelerimi beğenmedi, tehdit etti!

Şike davasının tutuksuz sanıklarından eski İBB’li futbolcu İbrahim Akın, bugünkü duruşmada soruşturmanın savcısı Mehmet Berk’i suçlayan açıklamalar yaptı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmanın öğlenden sonraki oturumunda, tutuksuz sanık futbolcu Akın’ın çapraz sorgusu yapıldı.  Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Akın’ın sorgusu başladığında ”Basına anlatıyorsun, basına anlatmanın faydası yok, asıl olan mahkemedekidir” dedi.

İbrahim Akın: Savcı Mehmet Berk’e inanılmaz bedduam var

Akın, soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk’in kendisine ön yargılı davrandığını öne sürerek, ”Verdiğim ifadeleri beğenmedi. Bana ‘dışarı çık düşün yoksa tutuklanırsın’ dedi. Beni ailemle tehdit ederek ‘istediğim ifadeleri verirsen, yürüyerek çıkarsın buradan’ dedi. Çok inançlı biriyim ama savcı Berk’e inanılmaz bedduam var. Şuan futbol hayatım tehlikede” dedi.

Üye hakim, celse arasında tanık sıfatıyla dinlenilen Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın, ”Kupa maçında İbrahim Akın kasığının çektiğini söyleyerek oyundan çıkmak istedi. Ben de dayanmasını söyledim. Ama ısrar edince sonra çıkarttım” şeklindeki ifadesini hatırlattı.  Bunun üzerine Akın da ”Benim ayağıma kramp giriyordu. 60. dakikada oyundan çıkmak istedim, ama sonra bir süre oynadım daha sonra oyundan çıkarttı Hocam. Ben oyundan çıktığımda 2-1 galiptik” diye konuştu.

Mahkeme Başkanı: Her türlü kumar var iddaa yok!

Daha sonra Akın’ın bir cami imamı ile yaptığı telefon konuşması duruşmada dinletildi. Telefon görüşmesindeki imam olduğu belirtilen kişinin, sözlerine yorum yapan Mahkeme Başkanı Ekinci, ”Burada hoca, seni parayı almaya ikna ediyor gibi” sözleri salondakileri güldürdü.

İbrahim Akın ise, ”Söyleyecek bir şey yok. Gerçekten çok cahilce” ifadesini kullandı.  Söz konusu telefon görüşmesindeki menajer ve para konusunu kafasından uydurduğunu iddia eden Akın’a, Başkan Ekinci, ”İfadelerin çelişkili, ya şimdi de uydurduysan sana nasıl inanalım” diye sordu. Akın da ”Ben bir şey yapmadım, şike yapmadım” cevabını verdi.

Akın, ”Benim at yarışı tutkum var, ayrıca Kıbrıs’a giderek kumar oynuyorum” demesi üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, ”İddia oynuyor musun-” diye sordu. Akın da ”yok” yanıtını vermesi üzerine Başkan Ekinci, ”Her türlü kumar var, iddia yok” dedi.

İbrahim Akın: Beşiktaş’a her maç gol attım

Müdahil Trabzonspor’un avukatı tarafından kendisine sorulan bir soru üzerine Akın, ”Savcı Mehmet Berk’in savcılık sorgusunda istediği şekilde ifade vermesi konusundaki baskısından ötürü savcıyı HSYK’ya şikayet ettim ve bu konuyla ilgili HSYK’da ifade verdim” dedi.

Akın daha sonra kendisine sorulan sorular üzerine ”Ben Beşiktaşlı’yım. 3,5 yıl Beşiktaş’ta oynadım. Beşiktaş’a karşı oynadığım her karşılaşmada da gol atıyorum. Bundan dolayı da tepkiler alıyorum. O gün de gol atım. Maçtan önce ne Beşiktaş kulübünden bir yönetici, ne de Tayfur Havutçu ilea görüşmedim” şeklinde konuştu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı