GündemManşetMedyaPolitika

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin; Silvan Komutanları görevden alındı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit olduğu hain saldırıyla ilgili hazırlanan iki rapor doğrultusunda idarenin gerekli tedbirleri alacağını söyledi.

Görevden alınmalar olup olmadığı yönündeki bir soruya İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “O kurumun çalışma anlayışı içinde yürüyecek bir konudur” diye cevap verdi.  İdris Naim Şahin, Özel Harekat temel eğitimi alan 40. dönem polislerin sertifika töreni sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Silvan’da meydana gelen saldırıyla ilgili Genelkurmay ve İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma başlattığının kaydetti.

İki soruşturmanın eş zamanlı olarak bitirildiğine ve soruşturma sonuçlarının birbirleriyle örtüştüğüne işaret eden Şahin, “Raporların değerlendirmesi müşterek yapıldı. Kamuoyunun bilgilendirilmesi genelkurmay tarafından yapılması uygun görüldü. Bakanlığımız ve genelkurmayın yaptığı çalışmalar birbiriyle örtüşüyor. Açıklamanın iki defa yapılmasına gerek duyulmadı. Eksikliklere ve hatalara yönelik durumların yargı tarafından karar verilmesine karar verildi” dedi.

İdari olarak bir karar alınıp alınmadığı yönündeki soruya ise İdris Naim Şahin, “İdari olarak Jandarma Genel Komutanlığı tarafından uygulamaya gidildi. Gerekli görülenler idari tedbirlerde alınıyor” dedi.  Her iki kurumun yaptığı çalışmanın yargıya intikal edeceğine işaret eden Bakan Şahin, Silvan olayının basın tarafından burada sonuçlandırılmasını istedi.

Karadeniz bölgesindeki terör faaliyetlerine yönelik bir çalışmanın olup olmadığı yönündeki soruya ise Şahin, bölgeye yönelik özel bir çalışmalarının olduğun söyledi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı