GündemManşetTürkiye

İlber Ortaylı’dan Cem Özdemir’e sert sözler

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı, katıldığı bir televizyon programında Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Tarihçi, yazar İlber Ortaylı, CNN TÜRK’te yayınlanan Hakan Çelik’in sunduğu “Hafta Sonu” programına konuk oldu. Ortaylı, Almanya’nın 1915 kararı ve Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Almanya’nın 1915 kararı sürecinde Türk lobisinin yetersiz kaldığı ve hayal kırıklığı yarattığını belirten İlber Ortaylı, Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’in tutumunu “Bu bir kasaba zihniyeti ile gelen entegrasyon sorunu ve yamanmadır” diyerek eleştirdi.

Avrupa’nın güçlü bir Türkiye istemediğini ve Almanya’nın kendine suç ortağı aradığını vurgulayan İlber Ortaylı, “Türkiye’nin Avrupa Birliği’nde yeri yok, almazlar. Zaten birliğe dahil olmamamız daha hayırlı olur. Artık 1970’lerin parlak Avrupa Birliği yok. Almanlar Holokost’u dünyaya yaymak istiyor, Yahudilere yapılanların her yerde olduğunu milletlere empoze ederek, durumu normalleştiriyor ve kendilerine suç ortağı arıyorlar. Bir Sicilya mafya sözü vardır; ‘Herkes suçluysa, kimse suçlu değildir’. Almanlar tam anlamıyla bunu yapmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı