Günün OlayıManşetSon Dakika

İngiltere’den Rusya misillemesi… Denizaltı buzları kırıp yüzeye çıktı!

İngiltere ile Rusya arasındaki gerilim gittikçe tırmanıyor. Eski Rus çifte ajanı Skripal ile kızının İngiltere’de zehirlenmesiyle başlayan gerilimde, Rusya misilleme yaparak 23 İngiliz diplomat sınır dışı etme kararı aldı. Ruslar ayrıca St. Petersburg’daki İngiltere konsolosluğu kapatılıyor. İngiltere ise nükleer denizaltını Kuzey Buz Denizi’nde yüzeye çıkardı

İngiltere ve Rusya yaşanan krizde gerilim gün geçtikçe artarken, Moskova bugün Londra’ya misilleme yaptı. Rusya’daki İngiltere Büyükelçisi bu sabah Dışişleri Bakanlığı’na çağrılıp, 23 İngiliz diplomatın sınır dışı edileceği bildirildi. Ülkedeki İngiliz diplomatlara bir hafta süre verildi .

Ruslar ayrıca İngiltere’nin St. Petersburg kentindeki konsolosluğu da kapatma kararı aldı. Moskova yönetimi bununla da yetinmedi ve Rusya’daki British Council temsilciliklerinin faaliyetlerinin durdurulmasına karar verdi.

İngiltere’den denizaltı ile Ruslara gözdağı!

İngiltere yönetiminden bu durum karşısında sürpriz hamle geldi. İngiliz nükleer denizaltısı HMS Trenchant, Başbakan Theresa May’in açıkladığı yeni yaptırımlardan hemen sonra Kuzey Buz Denizi’nde buzları kırarak su yüzeyinde göründü.

ülkede yayın yapan tabloid basının durumu sayfalarına taşıdığı görüntüler, ‘Gerçek Soğuk Savaş’, ‘Buz Kırıcı’ başlıklarıyla verildi. HMS Trenchant’ın su yüzeyine çıktığı video ise dünya çapında da büyük ses getirdi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı