MagazinManşet

Irak’ta “Tatlıses Piyango” çekildi

Irak’ın kuzeyinde inşaattan sonra Milli Piyango işine de giren ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, düzenlediği ‘Tatlıses Piyango’nun çekilişi ile talihlilere ikramiye dağıttı.

Erbil’in Hanzat Oteli’nde dün gece düzenlenen, ‘Tatlıses Piyango’nun çekilişinde büyük ikramiye 250 bin dolar olmak üzere toplam 500 bin dolar ile bir araba dağıtıldı.

‘İbo Bingo’ diye satışa çıkarılan biletler, ilk etapta rağbet görmeyince çekiliş tarihi ertelenmişti. Dün gece yapılan çekilişte ikramiye sahipleri belli oldu. Bölgede devrik lider Saddam Hüseyin’den sonra ilk kez yapılan bu tür etkinlikte büyük ikramiye 250 bin dolar oldu. Piyango biletlerinin satışlarında Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’ne 100 bin dolar verileceği öğrenildi.

Düzenlenen çekilişe Iraklı, Kürt ve Arap dünyasının tanınan sanatçılarının da katıldığı gecede önce şarkılar söylendi, sonra çekilişe geçildi. Çekilişte İbrahim Tatlıses de bir numara çekerek talihliyi belirlemede yardımcı oldu.

Çekiliş yaptıktan sonra Kürtçe konuşan İbrahim Tatlıses, “İnşallah zengine değil fakire çıkar, bu araba kime çıkacak diye merak ediyorum . Kime çıkacaksa onla bir resim çektireceğim.” Dedi.

Yapılan çekiliş sonrası da açıklamada bulunan ünlü türkücü, çekilişin çok iyi geçtiğini belirterek, “İnşallah ihtiyacı olan insanlara çıkar. Para ikramiyesinin yanında da araba veriyoruz. Biz buradan çıkan numaraları buranın maliyesine teslim edeceğiz. Talihliler ise gelip oradan alacaklar. Çok keyifli bir gece idi.” ifadesini kullandı.

Piyangoya Türkiye’den de katılabileceğini ifade eden Tatlıses, bir banka ile anlaştıklarını Türkiye’den internet üzerinden kredi kartı ile girip bilet alabileceklerini söyledi.

Erbil’in çok değiştiğini kaydeden Tatlıses, “Ben Erbil’e 6 ay önce geldiğimde Erbil başka bir Erbil’di. Şimdi ise daha değişik Kürdistan bölgesinde yapılan yatırımlara devletin desteği ve kolaylığı var. Yatırımcılara. 6 ay önce geliyorsun başka 6 ay sonra daha başka. Hatta ben 15 günde bir gidip geliyorum sokaklarda çoğalan jeepleri görünce şaşırıyorum. Acaba paralar yerin dibinde mi idi ki bir daha yeniden çıkardılar.” Şeklinde konuştu

Bölgeye iş adamlarını davet edenden İbrahim Tatlıses, daha sonra şakayla “Yok yok gelmesinler. Buradaki işleri ben tek yapayım. Burada güvenlik sorunu yok. Devlet önlem almış. Hata gelen yatırımcılara yani bana bile ruhsatlı silah ve ikamet verdiler. Buraya yatırım yapan insanlara bu yardımları yapıyorlar. Yenilenen bir yere yatırım yapmak doğru bir karar. Bundan dolayı iş adamlarımızı buraya çağırıyorum.” dedi.

Erbil Türkiye Başkonsolosluğu’nun bulunmadığı gecede Fransa, Danimarka ve İngiltere Erbil konsoloslarına çekiliş yaptırılması ise dikkat çekti.

CİHAN

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı