AvrupaGündemManşetOrtadoğuPolitikaSon DakikaTürkiye

İran : Saldırı olduğu anda Türkiye’yi vuracağız !

İran Türkiye arasında Nato füze kalkanı sorunu büyüyor
İran Türkiye arasında Nato füze kalkanı sorunu büyüyor

İran Türkiye’yi tehdit etmeye devam ediyor. İranlı milletvekilinin sözleri ortalığı karıştıracak : ‘İran’a karşı uygulanacak herhangi bir saldırı durumunda ‘kesinlikle’ Malatya’daki füze kalkan sistemini vururuz.’

Tahran / NationalTurk – İranlı üst düzey bir Devrim Muhafızı komutanının “İran’a düzenlenecek olası bir saldırıda ilk önce Türkiye’deki NATO füze kalkanını vururuz, daha sonra diğer hedeflere yöneliriz” açıklamasının ardından bu kez bir milletvekili benzer bir tehdit savurdu.

Türkiye’ nin kalkanı İran’ı sıkıntıya soktu

Yeni tehdit Hüseyin İbrahimi’den geldi. Hüseyin İbrahimi, İran Meclisi Dış Politika ve Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanvekilliğini yürütüyor. Milletvekili, İran ordusunun Türkiye’de Malatya şehrinde kurulması kesinleşen NATO füze kalkanı sistemini etkisizleştirmek için planlarının olduğu, ülkeye yapılması beklenen saldırının gerçekleşmesi durumunda ise söz konusu kalkanın “kesinlikle” hedef alınacağını belirtti.

Şark Gazetesine konuşan Hussein İbrahimi, “Gerçekleşecek herhangi bir saldırıda, Türkiye’deki füze kalkanı sisteminin hedef alınması İran’ın doğal hakkıdır ve İran kesinlikle bunu yapacak. Silahlı Kuvvetlerimizin bu sisteme karşı önceden üzerinde çalışmış plan ve taktikleri bulunmaktadır” şeklinde konuşarak Türkiye’nin kalkanından duydukları rahatsızlığı dile getirerek Türkiye’yi tehdit etmekten çekinmedi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı