GündemManşetPolitikaSon DakikaTürkiye

İzmir Büyükşehir Belediyesi operasyon ile uyandı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi polis ekipleri tarafından aranıyor. İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’e sabah erken saatlerde operasyon düzenledi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bugün sabahın erken saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karabağlar Belediyesi’ne operasyon düzenledi. Operasyonun amacının ihaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk olduğu öğrenildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki operasyonun, ESHOT hariç aralarında Kültürpark’taki fuarcılık şirketi İZFAŞ da olmak üzere 14 şirket ve birime yapıldığı belirtiliyor. Başkan Aziz Kocaoğlu, operasyon haberini alır almaz belediye binasına gitti ve polislerden bilgi aldı. Polis ekipleri operasyonda çok sayıda ihale belgesine el koyarken gözaltı sayısının 50’yi bulması bekleniyor.

CHP’den açıklama geldi

Bu arada CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel operasyonları değerlendirdi. İhaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk iddialarını kasıtlı bulduğunu ifade eden Alaattin Yüksel, “Büyükşehir Belediye Başkanımız’dan bilgi almaya geldik. Türkiye’de yasalara ve kurallara uyma açısından en dikkatli belediyenin İzmir Büyükşehir Belediyesi olduğunu biliyoruz. Örnek gösterilmiş bir belediyedir, ve belediyemize güveniyoruz” dedi.

Operasyonun, seçime 40 gün kala yapıldığını vurgulayan Yüksel, “Bu operasyon seçim sonuçlarını etkilemeye yönelik. Türkiye’de uzun zamandır uygulanan bir korku, yıldırma ve baskı altına alma anlayışı gibi geliyor. Özgürlükler, barışın kenti İzmir ve bütün Türkiye’de hakim olsun istiyoruz. Bu tür baskıların İzmir’de hep aksine sonuç verdiğini, İzmirlinin tam tersine daha da çok İzmir’deki namuslu ve dürüst yerel yöneticilerimize sahip çıkacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 62) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 66)
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı